کاریزمای درونتان را این طوری بروز دهید

سه واقعیت اساسی در مورد مردُم

واقعیت شماره 1: هیچ کس خسته کننده نیست

آدم ها لایه‌های زیادی دارند. یک استعاره‌ خوب که می‌توانید به آن فکر کنید این است که آدم ها شبیه پیاز هستند؛ پُر از حلقه‌ها و لایه‌ها. آدم ها چیزهایی دارند که شما نمی‌بینید؛ درست مانند یک کوه یخ که فقط همان قسمت بالای آن را که بیرون از آب است می‌بینید. برخی از آدم ها شاید ظاهرا خسته کننده به نظر برسند اما ماجرا و داستانی که دارند و قسمت عمده‌ وجود و شخصیتشان زیر آب باشد، دور از چشم شما!

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

آن آدم خجالتی و ساکتی که آن گوشه ایستاده، بیش ترین حرف ها برای زدن دارد، فقط کافیست سر صحبت را باز کنید و از او چیزی بپرسید. هر آدمی داستان شگفت انگیزی در درون خود دارد، فقط باید گوش دهید. شما بی نهایت کاریزماتیک هستید فقط کافیست علاقه و اشتیاق نشان دهید.

واقعیت شماره 2: شما مسئولید

افرادی که با دیگران خوب ارتباط برقرار می‌کنند و خوش‌رفتارند، مسئولیت می‌پذیرند. آن ها با این قصد وارد گفت و گو نمی‌شوند که انتظار داشته باشند فرد مقابل چیز جالبی برایشان داشته باشد. این افراد مشتاقانه و فعالانه وارد مکالمه می‌شوند، پی گیری می‌کنند و شور و هیجان می‌آفرینند. کاریزماتیک‌ترین آدم ها به سه شکل مسئولیت می‌پذیرند:

پویا و با علاقه به دنبال ماجراهای فرد مقابل می‌روند

سر صحبت را عالی و با تبحر باز می‌کنند

با دقت و با تمام وجود و با علاقه گوش می‌دهند و واکنش‌های هدفمند نشان می‌دهند

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

واقعیت شماره 3: همراهی می‌کنند

من خواننده نیستم، یک زمانی دوست داشتم خواننده باشم اما نشدم و دنبالش هم نرفتم؛ اصلا استعدادی در مورد صداها و ریتم‌ها و … ندارم. برای همین همیشه از مهمانی‌های آوازخوانی (کارائوکه) فراری بوده‌ام. چند وقت پیش چاره‌ای نداشتم و به اصرار در یکی از این مهمانی‌ها شرکت کردم و در شرایطی قرار گرفتم که برخلاف میلم باید آواز می‌خواندم. آهنگی که برایم انتخاب شده بود هم اصلا تناسبی با من و روحیه‌ من نداشت؛ روی استیج می‌لرزیدم، یکی از دوستان در گوشم گفت:

اصلا ربطی به استعداد و صدایت ندارد؛ فقط همراهی کن!

او درست می‌گفت؛ بهترین خواننده‌های کارائوک لزوما بهترین مهارت خوانندگی را ندارند، آن ها کسانی هستند که استیج را می‌ترکانند، با رقص‌‌های پُرجنب و جوششان طوفان به پا می‌کنند و تمام سعی خود را می‌کنند تا همه با هم همراهی کنند. من هم سعی کردم همین کارها را بکنم و علی رغم این که 80 درصد ترانه را اشتباه خواندم، لذت بزرگی بردم و این را همه در چهره‌ام دیدند.

اگر اجازه دهید طرز فکر منفیتان شما را ببلعد و با همان طرز فکر با دیگران تعامل داشته باشید و مدام به این فکر کنید خوب و کامل نیستید، دقیقا همین اتفاق خواهد افتاد. شما لازم نیست شگفت انگیز و همه چیز تمام باشید تا روی دیگران تاثیر بگذارید.

فقط کافیست نشان دهید که آماده‌اید با جریان همراهی کنید؛ داستان‌های آدم ها را پیدا کنید و تعامل پویا داشته باشید.

معرفی مشاور روانشناسی نشریه و نحوه طرح پرسش از ایشان

برترین ها

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *