کاشت گل در بطری آب معدنی

t کاشت گل در بطری آب معدنی
t کاشت گل در بطری آب معدنی

بطری آب معدنی یکی از زباله های پلاستیکی است که روزانه تعداد زیادی از آن ها دور ریخته می شود. اگر این بطری ها بازیافت نشوند می توانند آسیب های زیادی به طبیعت وارد کنند. با کاردستی زیر شما می توانید از یک بطری آب معدنی برای خودتان یک گلدان زیبا بسازید.

وسایل لازم

بطری خالی آب معدنی  

قیچی

کاکتوس برگ گوشتی

خاک تراریوم (مقداری زغال ریز، کمی ماسه ریز یا ماسه شسته شده، کمی خاک برگ و مقداری خاک باغچه معمولی)

شیوه ی ساخت

در نظر داشته باشید چون آب این گلدان هیج راه نفوذی به خارج ندارد بنابراین باید خاک را اصطلاحاً زه کشی کنید تا مانع خراب شدن ریشه ی گیاه شود.

گام اول: بطری خالی آب معدنی را به وسیله ی قیچی یا تیغ از قسمت گودی بالای شیشه مانند تصویر برش دهید.

گام دوم: قسمت بالایی که در شیشه قرار دارد جای خاک گل است. ابتدا آن را کاملا شسته و خشک کنید. سپس قسمت بالایی بطری را وارونه داخل قسمت پایینی قرار دهید.

بطری آب معدنی

گام سوم: میزان مواد زه کشی خاک، بسته به شکل بطری شما دارد. مقداری از ماسه ریز را کف آن بریزید. برای جذب بوهای نامطبوع لایه نازکی از پودر زغال را روی آن بریزید. یک لایه غیر طبیعی مثل جوراب نازک یا توری روی آن هم باعث می شود خاک قوت خود را از دست ندهد و هم آب را از خود عبور می دهد.

سپس مقداری خاک باغچه را الک کنید و با خاک برگ مخلوط کنید و آن را روی لایه آخر بریزید. بعد از آن به آرامی ریشه ی گل را داخل خاک فرو کنید. گلدان شما آماده است.

t کاشت گل در بطری آب معدنی

این گلدان برای روی میز و یا کنار پنجره بسیار مناسب است. اگر بخواهید آب اضافی گلدان هم در ظرف پایین تخلیه می شود می توانید سوراخ ریزی در ته در بطری ایجاد کنید. تعدادی از این گلدان ها را در کنار هم بچنید و از زیبایی گل ها لذت ببرید.

بطری آب معدنی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی تل با  گل رُز

t کاشت گل در بطری آب معدنی
امتیاز به این نوشته

‫2 نظر ارسال شده در “کاشت گل در بطری آب معدنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *