, ,
,

کانون پرورش فکریبه گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از تهران – ایرنا: مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: از آن جا که دانش آموزان نیمی از سال را در اوقات فراغت به سر می برند، کانون تلاش دارد تا با ارائه فعالیت های متنوع و کیفی در ایام تابستان، بچه ها این روزها را هر چه پر رونق تر سپری کنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علیرضا حاجیان زاده روز یکشنبه در نشست خبری با بیان این که امسال کانون وارد پنجاهمین سالگرد تاسیس خود می شود، اظهار داشت: اولین مرکز فرهنگی هنری در پارک لاله راه اندازی شد و به تدریج توسعه یافت به گونه ای که اکنون ۹۱۴ مرکز فرهنگی هنری در سراسر کشور فعال است.

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: از ابتدای فعالیت کانون تاکنون دو هزار و ۱۴۱ عنوان کتاب برای اولین بار چاپ شده و دو هزار و ۶۷۰ عنوان نیز تجدید چاپ شده است.

حاجیان زاده افزود: در این مدت به طور متوسط در هر سال سه میلیون جلد کتاب تولید شده، ۲۱۴ عنوان سرگرمی و اسباب بازی، ۴۱۰ عنوان فیلم های سینمایی و پویانمایی، ۴۵ عنوان بازی های رایانه ای، ۱۴۵ عنوان موسیقی کودک و ۱۰ عنوان کتاب الکترونیکی تولید شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه سرگرمی های سازنده مدتی تولید عروسک دارا و سارا متوقف شده بود، اظهار کرد: تصمیم بر این است که تابستان امسال این عروسک ها با تغییر در شکل جسمی، لباس و قابلیت حرکت در ناحیه زانو و آرنج عرضه شود.

حاجیان زاده ادامه داد: رویکرد در فعالیت های کانون تقویت قوه تفکر و مهارت های فرهنگی و رشد استعدادها و خلاقیت فردی و اجتماعی در کودکان و نوجوانان است.

وی با بیان این که گسترده ترین فعالیت کانون در ۹۱۴ مرکز فرهنگی هنری ثابت و سیار و ۵۴ مرکز پستی سراسر کشور انجام می شود، گفت: پنج مرکز فراگیر کانون نیز ویژه ناشنوایان، کم شنوایان، کم بینایان و نابینایان برنامه های متنوعی برای بچه ها در طول سال و ایام تابستان ارایه می دهند.

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به این که در حوزه کتاب کانون در سال ۹۳، چهار میلیون یکصد هزار جلد کتاب به بچه ها امانت داده است، اضافه کرد: روخوانی کتاب، شعرخوانی، قصه گویی، خوش نویسی، عکاسی، سفالگری، کارگاه های نجوم، فیلم ، تئاتر، روزنامه نگاری، نقد کتاب تاریخ اسلام، حدیث، احکام و سرود از دیگر برنامه های کانون در طول سال و ایام تابستان است.

حاجیان زاده با بیان این که طرح نهضت مطالعه مفید با برگزاری مسابقات مختلف اکنون در حال برگزاری است، یادآورشد: ۲۰۰ مرکز کانون دارای سالن آمفی تئاتر است که نمایش ها و جشنواره های مختلفی را در تابستان امسال برگزار خواهند کرد.

وی برگزاری جشنواره هایی چون رضوی، سرود، قصه گویی، فیلم کوتاه، شب های شعر و قصه، وبلاگ نویسی و فیلم کوتاه در ۳۱ استان، را از دیگر برنامه های کانون در ایام تابستان عنوان کرد و افزود: در پایان تابستان نمایشگاهی از آثار کودکان و نوجوانان شرکت کننده در کلاس های کانون برگزار می شود.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزاری ویژه برنامه های مذهبی و ملی، جشنواره نماز، اردوهای تفریحی و فرهنگی، اجرای نمایش در مرکز تئاتر کانون در ۲۰۰ نوبت و راه اندازی تریلی نمایش تئاتر در نقاط مختلف کشور و پیش بینی دو هزار کیلومتر سفر برای این تریلی، را از دیگر برنامه های کانون در تابستان عنوان کرد.

حاجیان زاده یادآورشد: همچنین کانون ۱۵ تئاتر از کتاب های درسی را به منظور نزدیک کردن کانون به فضای آموزشی رسمی تولید کرده که قرار است این نمایش ها از ابتدای سال تحصیلی در برخی مدارس به اجرا درآید.

وی خاطرنشان کرد: تا چندی قبل کانون نمایش هایی که توسط گروه های مختلف تولید می شد را پس از بررسی و در صورت تایید در مراکز تئاتر به نمایش در می آورد اما کانون اکنون به دنبال تولید نمایش است و در راستای تحقق این هدف ۱۲ نمایش پیش بینی کرده که در طول تابستان در دو سالن مرکزی به اجرا در می آید.

وی با بیان اینکه گروه هدف کانون کودکان و نوجوانان شش تا ۱۷ سال هستند، اظهار داشت: اکنون بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند که می توانند از تمامی امکانات کانون در ایام تابستان و در طول سال استفاده کنند.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید