کدام کیف عکاسی مناسب تر است؟ 

ویژگی های کیف عکاسی خوب

برای حمل دوربین و تجهیزات عکاسی، ما حتما نیاز به خرید یک کیف عکاسی داریم؛ اما چه کیفی انتخاب کنیم که همه نیازهای ما را بر آورده کند؟

برای خرید یک کیف خوب باید به موارد زیر توجه کنید:

معمولا این کیف باید به اندازه ای باشد که بتواند دوربین شما در آن به راحتی جا بگیرد. به علاوه جای لنزهای تله و چند لنز اضافه دیگر را نیز داشته باشد. حتی ممکن است شما دوربین دومی نیز داشته باشید که کیف باید برای آن نیز مناسب باشد.

اگر کیف شما محلی برای اتصال و حمل سه پایه داشته باشد بسیار عالی است.  در غیر این صورت مجبورید سه پایه را خودتان حمل کنید که در مسیرهای طولانی سخت است.

شما در این کیف غیر از وسایل عکاسی، چیزهای دیگری مانند بطری آب، لباس و حتی دسته کلید خود را قرار می دهید. پس کیفی تهیه کنید که به راحتی همه آن ها در آن جای بگیرد.

کیف عکاسی

بخش های مهم

راه دسترسی به وسایل یکی از مهم ترین گزینه هاست. اگر قرار باشد برای رسیدن به یک وسیله همه چیز را بیرون بریزید کار بسیار سخت می شود. پس بهتر است از کیفی استفاده کنید که بخش های جدایی داشته باشد.

حتی در بعضی از کیف ها دوربین را می توان به راحتی از فضایی مجزا خارج  کرد و به این ترتیب با سرعت زیادی می توان از دوربین استفاده نمود.

سبک بودن کیف نیز گزینه مهمی است زیرا در مسیرهای طولانی باعث خستگی عکاس نخواهد شد. حتی کیف های سنگین شاید باعث متوقف کردن یک پروژه عکاسی در نیمه راه شوند و عکاس به خاطر خستگی نتواند بقیه مسیر را ادامه دهد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
سازه های معماری هلند از دریچه دوربین یک عکاس آلمانی

معمولا بخشی از یک کیف خوب زیپی برای قرار دادن وسایل کوچک مانند سیم های اضافی، کارت حافظه و …. نیز دارد که امکان دسترسی آسان و سریع را به آن ها ایجاد می کند.

 

کیف عکاسی

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.