کشف یک شهر باستانی بدون حفاری

Archaeologists Have Discovered an Ancient Underground City in Greece

باستان شناسان در سال 2016 موفق شدند شهری بسیار بزرگ را در شمال آتن بدون حفاری کشف کنند. یک تیم تحقیقاتی بین المللی از گروه مطالعات تاریخ ، دانشگاه گوتنبرگ ، توانسته است این شهر باستانی در یونان مرکزی راکشف کند.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

این کشف باستان شناسان با استفاده از عکس های هوایی که به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین گرفته شده ، انجام شده است . همچنین رادارهای صوتی که تصاویری از عمق زمین به دست می دهد اطلاعات لازم را کسب کرده اند. به این ترتیب آن ها توانستند  برج ها ، دیوارها و دروازه ها را پیدا کنند که بیشترین بخش های آن در زیر زمین پنهان شده اند. هدف اصلی این تیم جلوگیری از حفاری و استفاده از روشهای دیگر مانند استفاده رادارهای صوتی است. روشی که به تیم اجازه می دهد سایت را به همان شکلی یافته اند دوباره ترک کنند وآسیبی به محل شهر نرسانند .

این شهر محدوده ای ۴۰ هکتاری دارد و حداقل ۱۵ هکتار آن مسکونی بوده است. باستان شناسان با دریافت این اطلاعات توانسته اند نقشه خیابان ها، خانه ها و برج و باروی شهر را مشخص کنند. این شهر احتمالا ۲ قرن پیش از میلاد بر اثر جنگ ها ویران شده است و مردم آن محل را ترک کرده اند.

قدیمی ترین یافته ها در این شهر مربوط به حدود 500 سال قبل از میلاد مسیح است. اما به نظر می رسد که این شهر عمدتاً از قرن چهارم تا سوم قبل از میلاد مسیح رونق داشته است . تا این زمان تصور می شد این منطقه مسکونی کوچکی بوده است که چندان دارای اهمیت نبوده؛ اما کشف یک شهر باستانی با کمک فناوری باعث شد تا باستان شناسی متوجه شوند که کلان شهری مهم در 2500 سال پیش در این منطقه وجود داشته است.

شهر باستانی (4)
شهر باستانی (1)
شهر باستانی (2)
شهر باستانی (3)

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
شیراز، موزه پارس

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *