کودکان ایرانی به دنبال ماموت گمشده می‌گردند

کتاب تصویری «ماجرای عجیب ماموت گمشده» اثری فانتزی، آموزشی است که ضمن ایجاد تخیل و سرگرمی، مخاطبان را با تاریخ هنر، صنعت و…. آشنا می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، الی هتی به عنوان نویسنده و کارل جیمز ماونتفورد به عنوان تصویرگر اثری خلاقانه و متفاوت را پیش روی کودکان قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش، داستان در موزه‌ عجایب رخ می‌دهد. ماموت بزرگی که دنبال برادرش می‌گردد با پسری به نام اسکار همراه می‌شود. در این میان آن‌ها در این موزه‌ عجیب که هر شب به مدت یک ساعت همه چیز در آن زنده می‌شود، سفر می‌کنند.
مخاطبان کتاب در هر بخش با تصاویر متنوع و اطلاعاتی روبرو می‌شوند که در حاشیه داستان اصلی ارائه می‌شود. بر همین مبنا در کتاب‌سازی «ماجرای عجیب ماموت گمشده» از برش‌هایی استفاده شده است که اطلاعات به صورت مخفی در این بخش‌ها قابل خواندن است. ماموت بزرگ و اسکار در سالن آبزیان، دایناسورها، پرواز، کتابخانه و… به دنبال گمشده خود می‌گردند و نگران پایان ساعت جادویی‌اند.

این کتاب که حق انتشار آن را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از انتشارات Little Tiger Press Ltdانگلستان خریداری شده، از سوی مریم فیاضی ترجمه شده است.

گفتنی است این کتاب ۲۸ صفحه‌ای برای گروه سنی بالای ۱۰ سال از سوی کانون پرورش فکری منتشر شده است.

کتاب «ماجرای عجیب ماموت گمشده» با شمارگان ۷هزار نسخه منتشر شده است. علاقه‌مندان می‌توانند این اثر را با جلد معمولی به قیمت ۱۵ و با جلد سخت ۱۸هزار تومان خریداری کنند.

ماموت گمشده.سایت نوجوان ها (1)

ماموت گمشده.سایت نوجوان ها (3)

ماموت گمشده.سایت نوجوان ها (2)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ممنوعیت آزمون ورودی، شرط معدل و مصاحبه در مدارس دولتی

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.