کودکان ایران با چهل هزار اثر در جشنواره‌های رضوی حضور به هم رساندند.

اخبار0

هم‌اندیشی اعضای کارگروه کودک و نوجوان یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) با ارایه‌ی گزارش دبیران ۱۶ جشنواره این کارگروه در تهران آغاز شد.
به نقل از نشریه الکترونیک پلاک ۴۴، ۱۶ دبیر جشنواره‌های رضوی که توسط کانون برگزار می‌شود صبح روز ۴ شهریور در تهران و با حضور سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد فرهنگی‌ هنری امام رضا (علیه‌السلام) گزارش‌هایی را از مراحل برگزاری این رویداد‌های فرهنگی‌ مذهبی در استان خود ارایه کردند.

تقویت حس خداشناسی در کودکان با برپایی جشنواره‌های رضوی
محمد باقر آدوسی معاون فرهنگی کانون در ابتدای این نشست گفت: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر احیای مبانی اسلامی است و تمامی امکانات و منابع خود را در مسیر این هدف قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه یکی از ساحت‌های فعالیت‌های کانون برنامه‌ های مذهبی است اضافه کرد: با این دیدگاه فعالیت و ماموریت کانون، پرورش فکری و گسترش عقلانیت در مسیر مبانی اسلامی است و تلاش می‌ کنیم از این راه حس خداشناسی را در کودکان و نوجوانان تقویت کنیم.
دبیر کار گروه کودک ونوجوان جشنواره در عین حال گفت در جشنواره‌های رضوی نیز در تلاش هستیم تا کودکان و نوجوانان با سیره‌ی امام رضا(علیه‌السلام) آشنا شوند و در رفتار و عمل خود این شیوه و سبک زندگی را به کار بگیرند.
وی از ارسال بیش از ۴۰ هزار اثر کودکان و نوجوانان به جشنواره‌های رضوی کانون خبر داد.
معاون فرهنگی کانون تاکید کرد که رسیدن به این هدف‌ها در جشنواره رضوی در کوتاه مدت امکان پذیر نیست ما در عین حال به دنبال آسیب‌ شناسی جشنواره‌ها و تغییر شیوه‌ نامه در دوره‌های آینده هم هستیم.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
امسال بدترین سال برای ادبیات کودک و نوجوان بود

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *