کودکان و نوجوانان با جذابیت های علم نجوم آشنا می شوند

بهنجوم گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از ایرنا، به مناسبت روز جهانی نجوم – چهارم اردیبهشت – از ساعت 14 تا 21، ویژه برنامه هایی با مشارکت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و دیگر مراکز فعال در زمینه آموزش های نجوم برگزار می شود.

همچنین شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان پرس تی وی، فعالیت ها و ویژه برنامه های روز نجوم رصدخانه کانون پرورش فکری در زعفرانیه تهران را برای علاقه مندان در خارج از کشور به تصویر می کشد.

رصدخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زعفرانیه تهران از 15سال پیش برنامه های ویژه روز جهانی نجوم را در فعالیت های این مرکز آغاز کرده و همه ساله پذیرای علاقه مندان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اعضای کودک و نوجوان و مربیان مرکز رصدخانه زعفرانیه کانون نیز با برپایی غرفه های متعدد در موضوع های مختلف از جمله آشنایی با منظومه شمسی، صورت های فلکی، تلسکوپ ها، تاریخ نجوم، حیات فرا زمینی و ساعت های آفتابی، علاقه مندان را با جذابیت های علم نجوم آشنا می کنند.

همچنین تمامی بازدیدکنندگان می توانند در این روز با استفاده از تجهیزات این مرکز به رصد آسمان (خورشید در روز و ماه در شب) بپردازند.

بنابر این گزارش، به همین مناسبت کارگاه هایی نیز برای علاقه مندان به بازی های نجومی، نقاشی، ساخت مجسمه و ماکت با سفال و ساخت ساعت آفتابی تدارک دیده شده است.

بیش از 30 سال است که برنامه ای با عنوان روز جهانی نجوم در دنیا برگزار می شود که در آن ستاره شناسان آماتور و حرفه ای تلاش می کنند مفاهیم مختلف نجوم را به مردم و علاقه مندان ارایه کنند.

دوست داران نجوم می توانند، چهارم اردیبهشت از ساعت 14 تا 21 به رصدخانه زعفرانیه به نشانی خیابان ولی عصر (عج)، خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه)، پارک زعفرانیه مرکز رصدخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراجعه کنند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اطلاعیه دعوت به برنامه فرش سپید شبکه دو با موضوع محرم

‫1 نظر ارسال شده در “کودکان و نوجوانان با جذابیت های علم نجوم آشنا می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *