چگونه می توانید یک گلدان جدید آلوئه ورا داشته باشید؟ 

گلدان آلو ئه ورا

آلوئه ورا یا همان گیاهی که ایرانیان از دیرباز به آن صبر زرد می گفتند.آلوئه ورا گیاه بسیار مفیدی است که در سال های  اخیر بیش تر به آن توجه شده است. ماده ژله مانندی که در میان برگ های بلند این گیاه وجود دارد؛ برای درمان بسیاری از بیماری ها پوستی و کاهش التهاب جای زخم و سوختگی ها بسیار مفید است.  حتی این ژله امروزه به عنوان ماده ای خوراکی به شکل آب میوه و کمپوت  نیز دیده می شود. اگر در خانه گلدان آلوئه ورا دارید و می خواهید آن را تکثیر کنید کار چندان سختی نیست.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

1- به گلدان اصلی نگاه کنید حتما چند پاجوش کوچک در کنار این گلدان خواهید دید. به دقت این پاجوش ها را جداکنید

2- حالا گلدان جدید را بردارید و با خاک مناسب و سبک  پر کنید. می توانید از مخلوط خاک مخصوص کاکتوس استفاده کنید. یا از مخلوط خاک و شن و ماسه (به نسبت‌های مساوی) برای کاشت آلوئه ورا استفاده نمایید.

الو ئه ورا

3- حالا پاجوش های جوان را در گلدان بگذارید به شکلی که بخشی از آن در زیر خاک قرار بگیرد و آطراف آن را با خاک پر کنید. یک لایه از سنگ‌های کوچک را در اطراف پایه گیاه آلوئه قرار دهید تا خاک را در محل نگهداری کنید و تبخیر را کاهش دهید. این کار ضروری نیست اما اگر می‌خواهید سطح گلدان خاک داشته باشد این کار را نکنید.

4- قبل از شروع آبیاری، چند روز طول می‌کشد تا گیاه آلوئه ورا ریشه‌هایی که هنگام کاشت آسیب دیده‌اند، ترمیم شده و ریشه به خوبی در خاک دوانده شود. آبیاری ریشه‌های آسیب دیده باعث افزایش احتمال پوسیدگی ریشه می‌شود. گیاهان آلوئه ورا در برگ‌های خود مقدار زیادی آب ذخیره می‌کنند و در طول این مدت به دلیل کمبود آب آسیب نمی‌بینند. اگر شما می‌خواهید به گیاه آب دهید در روزهای اول از آب آشامیدنی ساده بدون هیچ افزودنی استفاده کنید. به آرامی به گلدان جدید آب بدهید. به شکلی که آب پاجوش ها را جابجا نکند برای این کار می توانید به هنگام ریختن آب پای گلدان دستتان را زیر آب بگیرید  و یا از یک آبپاش استفاده کنید.

5- اگر برگ‌های آلوئه ورا نازک، کم و یا صاف بودند باید میزان نور خورشید را افزایش دهید. برگ‌های آلوئه ورا باید با یک زاویه بیرونی رو به بیرون یا بالا به سمت نور خورشید رشد کنند. اگر آن‌ها به سمت پایین یا داخل رشد می‌کنند به احتمال زیاد نور خورشید کمی دریافت می‌کنند. پس در این صورت لازم است مکان آن را تغییر دهید. به عنوان مثال اگر در داخل خانه است آن را به بیرون از خانه ببرید و در معرض نور خورشید قرار دهید. ممکن است در روزهای اول به نظر برسد که گیاه کمی قهوه ای و یا رنگ پریده شده است این نشان می دهد که گیاه در حال ریشه زدن است و بعد از چند روز رشد گیاه جدید را خواهید دید.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بستن کش دور مچتان خطرناک است!

فواید شگفت انگیز آلوئه ورا برای پوست!

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *