یادبود گوگل برای نویسنده داستان های جزیره و آن شرلی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

امروز اگر به سایت گوگل سری زده باشید حتما دیده اید که تصویری از خانواده ای که دور میز نشسته اند روی صفحه گوگل است اما دخترکی که در وسط تصویر دیده می شود حتما آشناست، تصویر آن شرلی با موهای قرمز

آن شرلی

تغییر ظاهر گوگل به خاطر بزرگداشت نویسنده کانادایی لوسی مد مونتگمری نویسنده رمان های مشهوری مانند آن شرلی در شیروانی سبز و قصه های جزیره است.

این نویسنده کانادایی در سال 1874 به دنیا آمد. در کودکی مادرش را ازدست داد و تحت سرپرستی مادربزرگش قرار گرفت. بعدها در همان جزیره پرنس ادوارد که به دنیا آمده بود معلم شد و نوشتن شعر و داستان را نیز از همین سال ها شروع کرد. در سال 1904 نوشتن مجموعه آنی را شروع کرد اما هیچ ناشری حاضر به چاپ آن نبود تا آن که ناشری از شهر بوستون آن راچاپ می کند اما بلافاصله بعد از چاپ کتاب و در مدت 6 ماه کتاب 6 بار تجدید چاپ می شود. او کتاب دختر قصه گو را در سال 1911 به چاپ می سپارد. این کتاب در ایران هم نام سریالی که از آن پخش شد قصه های جزیره نام گرفته است. لوسی مد مونتگری بالاخره در سال 1942 از دنیا رفت اما کتاب های او اکنون به بیشتر زبان های زنده منتشر شده است و یکی از نویسندگان نامدار دنیاست.

کتاب های او عبارتند از:

آن شرلی در گرین گیبلز (۱۹۰۸)

آن شرلی در اونلی (۱۹۰۹)

آن شرلی در جزیره (۱۹۱۵)

آن شرلی در خانه رویاها (۱۹۱۷)

دره رنگین کمان (۱۹۱۹)

ریلا در اینگل ساید (۱۹۲۱)

آن شرلی در ویندی پاپلز (۱۹۳۶)

آن شرلی در اینگل ساید (۱۹۳۹)

نویسنده (1)

نویسنده (2)

نویسنده (3)

نویسنده (4)

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
این نرم افزار گریه کودک را ترجمه می کند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *