,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

یاسمن رضاییان:

واکنش: گفتی وقتی از کاغذی استفاده می کنیم و باطله می شود نباید آن را همین طوری دور بیندازیم. باید تفکیکش کنیم. خب بگو باید چه کار کنیم بلکه ما هم یک کمکی به محیط زیست کرده باشیم!

واقعیت: البته تفکیک فقط برای کاغذ نیست. همه زباله هایی که در خانه تولید می شوند قابل تفکیک هستند. فقط باید کمی سلیقه داشته باشی.

واکنش: سلیقه و زباله؟! به نظر با هم جور در نمی آیند.

واقعیت: اتفاقا اینجا با هم جور می شوند. اول از همه باید سلیقه به خرج بدهی و یک سطل خیلی خوشگل گوشه خانه بگذاری. بعد هم به همه بگویی کاغذهای باطله شان را داخل آن بریزند.

واکنش: به همین راحتی؟

واقعیت: بله، به همین راحتی. به جای اینکه کاغذها را قاطی زباله های تر توی آشپزخانه کنی، آن ها را داخل یک سطل جدا می گذاری. تازه این فقط برای کاغذهاست. اگر بخواهی کمک بیشتری بکنی می توانی یک سطل هم برای زباله های خشک بگذاری.

واکنش: یعنی کدام زباله ها؟

واقعیت: زباله هایی مثل کاغذ بیسکوییت ها و ماکارونی ها، وکیوم دور شیشه های مواد خوراکی، بطری های پلاستیکی و خلاصه هر چیزی که می خواهی دور بیندازی و مثل پوست میوه و تفاله چای، خیس نیست.

واکنش: اما شنیده بودم که بطری های پلاستیکی و شیشه ای را باید از زباله های دیگر جدا کرد. 

واقعیت: خب بله، اگر این کار را بکنی که خیلی عالی است اما اگر نمی توانی، همین که زباله های خیس و تر و کاغذ را از هم تفکیک کنی خیلی خوب است.

واکنش: به نظرم کمی سخت است. آدم هی یادش می رود…

واقعیت: فقط چند روز اول اینطوری هستی. به مرور عادت می کنی و تفکیک برایت مثل آب خوردن می شود.

واکنش: فعلا بگذار بروم چرخی توی خانه بزنم و وضعیت زباله ها را ببینم. تا حالا به زباله دقت نکرده بودیم که آن هم قسمت شد! چه کار کنیم دیگر، مامور نجات کاغذها شده ایم!

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید