یک بونسای خورشیدی برای شارژ گجت هوشمند

بونزای یا بونسای به درختچه‌های مینیاتوری ژاپنی گفته می‌شود که پرورش آنها یک هنر بسیار سخت و زمان بر است. اما اگر دوست دار طبیعت و انرژی های تجدید پذیر هستید، Electree یک بونسای خورشیدی است که با طراحی زیبایش به خوبی می‌تواند نیاز شما برای به برق زدن گجت هایتان را رفع کند.

27 پنل خورشیدی که در سر شاخه‌های آن تعبیه شده را بسته به محل قرار گیری آن می‌توان تنظیم کرد و البته بهتر است دستگاه در محلی که مسیر تابش آفتاب است قرار بگیرد. بنا به گفته سازنده‌اش، 1 روز و نیم طول می‌کشد تا باتری داخلی 14.000 میلی آمپر ساعتی آن به طور کامل شارژ شود. با این حال اگر کسی بخواهد تلفن هوشمندش را شارژ کند، Electree ظرف 4 ساعت می‌تواند انرژی لازم را جمع آوری کند.

وقتی Electree به طور کامل شارژ باشد، می‌تواند یک آیپد 2 را 2 بار، یا یک گلکسی اس 3 را 7 بار یا یک آیفون 5 را 9 بار به طور کامل شارژ کند. این دستگاه 2 پورت USB دارد که می‌توان تلفن، تبلت، دوربین، لپ تاپ و سایر وسایل قابل حمل را به آن متصل کرد.

علاوه بر شارژ USB، در قسمت زیرین (اگر بشود گفت همان گلدان) دستگاه، منطقه شارژ بی‌سیم القایی را داریم که برای رهایی از شر سیم‌ها، می‌توانید تلفن خود را روی آن قرار دهید تا به طور خودکار شارژ شود. ضمناً اگر تلفن تان NFC دارد می‌توانید طوری برنامه ریزی کنید که به عنوان مثال، وقتی از بیرون به منزل بر می‌گردید و آن را روی پایه Electree می‌گذارید، یک اس ام اس با مضمون مشخص (مثلاً “من برگشتم خانه”) برای نزدیکان تان ارسال شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معبدی معلق در میان زمین و آسمان

به گفته سازنده‌اش، Electree در اوایل سال 2013 و در رنگ‌های مختلف عرضه خواهد شد. قیمت اولیه Electree همراه با شارژر بی‌سیم و NFC برابر با 260 دلار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *