یک نقره و دو برنز حاصل تکواندوکاران ایران/ سه سهمیه برای ایران کسب شد

سهمیه تکواندوکاران ایران (1)

در پایان روز نخست رقابت‌های کسب سهمیه المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین، یک مدال نقره و دو برنز حاصل کار تکواندوکاران نوجوان ایران بود تا سه سهمیه برای ایران کسب شود.

سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ مهرماه سال‌ ۱۳۹۷ در شهر "بوینس آیرس" کشور آرژانتین برگزار می‌شود. تکواندوکاران نوجوان دختر و پسر ایران نیز برای کسب سهمیه این مسابقات در رقابت‌های انتخابی آن که به میزبانی "تونس" برگزار می‌شود شرکت کرده‌اند.

نخستین روز از مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان ۲۰۱۸ از صبح جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ در سالن "ساله کوارت" الحمامات آغاز شد که اشکوریان، خانی و ولی‌نژاد به عنوان نمایندگان ایران به روی شیاپ‌چانگ رفتند و توانستند سه سهمیه برای ایران کسب کنند.

نخستین سهمیه ایران را "محمد خانی" تکواندوکار وزن مثبت ۷۳ کیلوگرم تیم ملی نوجوان در بخش مردان کسب کرد و توانست به مدال برنز این مسابقات دست پیدا کند.

همچنین دومین سهمیه ایران را نیز "یلدا ولی‌نژاد" در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم بخش دختران کسب کرد. ولی‌نژاد نیز توانست مدال برنز این رقابت‌ها را از آن خود کند.

اما سومین و خوش رنگ ترین مدال و سهمیه ایران در پایان روز نخست را "علی اشکوریان" تکواندوکار وزن منهای ۷۳ کیلوگرم ایران در بخش پسران کسب کرد.  اشکوریان توانست با صعود به مرحله فینال، مدال نقره این رقابت‌ها را کسب کرده و سومین سهمیه ایران را بدست آورد.

از صبح شنبه  18 فروردین‌ماه نیز مبارزات اوزان 55- و 63- کیلوگرم پسران و پیکارهای اوزان 44-، 55- و 63+ کیلوگرم دختران پیگیری خواهد شد که حامد اصغری (63- کیلوگرم)، مهلا مومن‌زاده (44- کیلوگرم) و کیمیا همتی (وزن 63+ کیلوگرم) به مصاف رقبایشان می‌روند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مسی و رونالدوی دهه ۶۰ چه بازیکنانی بودند؟

حامد اصغری در وزن 63- کیلوگرم در گام نخست حریف اردنی را پیش رو دارد.

مهلا مومن‌زاده هوگوپوش وزن 44- کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور اول می بایست درنخستین مبارزه خود رو در روی برنده هند و بریتانیا قرار بگیرد.

در وزن 63+ کیلوگرم نیز کیمیا همتی نماینده تکواندو ایران است که ابتدا با "آنا مارتوس گویلامت" از اسپانیا مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی با "رهاف ابراهیم" سوریه ای دیدار می‌کند.

هدایت تیم ملی پسران بر عهده "محمدرضا زوار" و هدایت تیم ملی دختران به عهده "فاطمه صفرپور" قرار دارد.

mosabeghe

ایسنا

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *