۱۰ چیزی که فقط عاشقان سفر می‌دانند (قسمت اول)

بعضی از افراد برای سفر کردن به دنیا آمده‌اند! این افراد ۱۰ مورد را بیش از بقیه درک می‌کنند. با ما همراه باشید.

بسیاری بر این باورند که آن دسته از افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده‌اند حتما یک ژن خاص را برای این امر در بدن خود دارند! یک ژن خاص که افراد عاشق سفر کردن می‌شوند. در واقع بسیاری از متخصصین در این زمینه بر این باورند که افرادی که تمایل به سفر کردن بسیار زیاد، کشف نقاط جدید و کسب تجربیات تازه دارند، در بدنشان ژنی برای این امر وجود دارد! نام علمی این ژن “DRD4-7R” بوده و کسانی این ژن را در بدن خود دارند عملا برای سفر کردن و کشف نقاط جدید به دنیا آمده‌اند!

افرادی که عاشق سفر کردن هستند یا به طور دقیق‌تر «برای سفر کردن به دنیا آمده‌اند»، ۱۰ ویژگی دارند که آن‌ها را از سایر گردشگران عادی متمایز می‌کند. حتی اگر فکر می‌کنید که تا این حد به سفر کردن علاقه ندارید، در کمال آرامش نشانه‌ها و ویژگی‌های پیش رو را مطالعه کنید. شاید در انتها نظرتان عوض شد و متوجه شدید که شما هم برای سفر کردن به دنیا آمده‌اید. هر چه باشد سفر کردن امر بسیار مهمی است به نحوی که در مورد سفر کردن و دیدن دنیا جمله زیر مطرح است:

دنیای ما یک کتاب است و آن‌هایی که سفر نمی‌کنند تنها یک صفحه از آن را مطالعه می‌کنند.

در قسمت اول از این مقاله با ۴ ویژگی و نشانه که تنها انسان‌هایی که برای سفر کردن به دنیا آمده‌اند آن‌ها را به خوبی درک می‌کنند همراه باشید.

آن‌ها دیوانه وار نقشه‌ها را دوست دارند!

عاشقان سفر (1)اولین ویژگی این گونه افراد این است که آن‌ها واقعا عاشق نقشه‌ها هستند! جدا از این مسئله که به احتمال زیاد این گونه افراد در دوران تحصیل آکادمیک خود علاقه خاصی به جغرافیا و مطالعه نقشه‌ها داشته‌اند، آن‌ها همیشه نقشه‌های مناطق مختلفی که دیده‌اند را به ذهن می‌سپارند و از این کار لذت می‌برند. این گونه افراد همیشه دوست دارند در مورد جغرافیا و نقشه‌های مختلف با دیگران بحث و تبادل نظر کنند.

اگر عاشق نقشه هستید و به جغرافیا علاقه خاصی دارید و از سویی دیگر بر روی دیوار اتاقتان به جای نقاشی‌های مختلف، تصاویری از نقشه‌های مناطق گوناگون جهان نصب شده است؛ اصلا نگران نباشید! این امر برای عاشقان سفر و افرادی که برای سفر کردن به دنیا آمده‌اند امری بسیار طبیعی است.

آن‌ها یک مثال بارز و عینی از افراد کنجکاو هستند!

عاشقان سفر (2)مهاجرت کردن، سفر کردن و کشف مناطق جدید و کسب تجربیاتی جدید، همه و همه جزو مواردی ضروری برای فتح این کره خاکی به شمار می‌آیند. اگر فردی تمایل زیاد و حس کنجکاوی بسیار زیادی برای دیدن تمام نقاط جهان داشته باشد و بخواهد تمام مناطق را ببیند، تمام غذاها در مناطق مختلف را امتحان کند و همیشه در حال تحربه کسب کردن باشد، قطعا این فرد برای سفر کردن به دنیا آمده است!

قطعا روشی برای رفع این مورد وجود ندارد و اگر شخص اقدام به سفر کند این حس به مراتب بیش تر هم خواهد شد و این مسئله بسیار هم خوب است. اگر چنین فردی هستید، شما هم برای سفر کردن به دنیا آمده‌اید پس سفر کنید! چرا که ماندن در خانه و غلبه بر این حس تنها باعث می‌شود تا حس پشیمانی در درون شما بیش تر و بیش تر شود.

آن‌ها هیچ مشکلی با توجیه کردن مخارج سفر خود ندارند!

عاشقان سفر (3)بعضی از مواقع هنگامی که فردی از سفر برمی‌گردد و با اطرافیان در مورد مخارج سفر صحبت می‌کند، این مسئله پیش می‌آید که سایرین در مورد این موضوع صحبت می‌کنند که این پول می‌توانست برای موارد دیگری خرج شود. به عنوان مثال با این پول می‌توان یک لباس مجلل خرید یا حتی با جمع پول چند سفر می‌توان یک خانه خرید. احتمال این وجود دارد که صحبت‌ها نهایتا به بحث‌های تندتر و جدی‌تری منتهی شود اما نه برای کسی که برای سفر زاده شده است! این گونه افراد هیچ مشکلی با این مسئله ندارند که مخارج سفر خود را توجیه کنند. این دسته از افراد به خوبی می‌دانند که تمام مخارج سفرشان صرف پس انداز کردن یک سری تجربیات بلند مدت برای کل زندگی‌شان شده است و با این مسئله کوچک ترین مشکلی ندارند.

پس اگر شما هم هنگام بازگشت از سفر خود هیچ مشکلی با مخارج سفرتان ندارید و صحبت اطرافیان برای شما کوچک ترین مسئله‌ای به همراه ندارد و به راحتی می‌توانید حداقل پیش خود تمام این موارد را توجیه کنید، شما یک عاشق واقعی سفر کردن هستید.

آن‌ها به راحتی از چیزی نمی‌ترسند!

عاشقان سفر (4)در دسامبر سال ۱۹۹۸ در کشور یمن، ۱۶ توریست خارجی دزدیده شدند و ۴ تن از آن‌ها در نهایت کشته شدند. این مسئله بر کسی پوشیده نیست که مطمئنا در همان زمان گردشگران دیگری نیز به آن جا سفر کرده بودند و با مشکل خاصی هم مواجه نشده‌اند. خبر این اتفاق پس از اتمام آن در همه جا منتشر شد. پس از این اتفاق از سایر گردشگرانی که به آن جا سفر کرده بودند پرسیده شد که چرا چنین مقصد خطرناکی را انتخاب کرده بودند و بسیاری از آن‌ها جواب خاصی برای این سوال نداشتند!

نکته اینجاست که این گردشگران برای کسب تجارب مختلف خطر کردند، ریسک بزرگی را مرتکب شدند و در نهایت سفر بسیاری از آن‌ها بدون مشکل انجام شد. اگر واقعا به سفر کردن عشق داشته باشید و برای سفر کردن به دنیا آمده باشید، چنین مسائلی بر روی شما تاثیر نخواهد گذاشت چرا که شما به آسانی حاضر به ریسک کردن خواهید بود، به آسانی از چیزی نمی‌ترسید و برای کسب تجارب مختلف از طریق سفر خطر خواهید کرد.

کجارو

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش مکالمۀ انگلیسی (درس 44)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *