, ,
,

فعالیت بدنیتصورات اشتباهی درباره ورزش کردن وجود دارد که غالبا در باشگاه‌ها به افرادی که می‌خواهند ورزش کنند توصیه می‌شود.

چند تصور غلط ورزش عبارتند از

اگر می‌خواهید وزن کم کنید باید ورزش کنید

اگر بخواهید وزن کم کنید باید به رژیم غذایی خود توجه بیش تری داشته باشید. این حرفی است که معمولا فروشندگان لوازم ورزشی به مردم می‌زنند. ورزش فواید زیادی دارد و به کاهش وزن کمک می‌کند اما به تنهایی نمی‌تواند باعث لاغری شود.

برای کاهش وزن باید غذای سالم‌تری بخورید و کالری کم تری مصرف کنید.

بدون رنج ورزش نتیجه‌ای ندارد

معمولا در ورزش افراد تشویق می‌شوند تا بیش از حد به خودشان فشار بیاورند. با این حال این استراتژی درست نیست. نیازی به درد کشیدن بیش از حد در ورزش نیست. با انجام ورزش با شدت متوسط می‌توانید سلامت قلب، روحیه و انرژی را افزایش دهید.

بهتر است ورزش با شدت متوسط را ۴ یا ۵ بار در هفته و به مدت ۴۰ دقیقه انجام دهید. ورزش‌هایی هم چون پیاده‌روی، دویدن، شنا، والیبال و فوتبال مناسب هستند.

می‌توانید با ورزش عضلات را بلندتر کنید

از نظر علم آناتومی بلندتر کردن عضلات غیر ممکن است. فاصله بین مفاصل هرگز تغییر نمی‌کند. با این حال می‌توان با ورزش و مصرف پروتئین و مکمل‌ها عضلات را حجیم‌تر کنید.

باید کربوهیدرات زیاد مصرف کنید

برای این که خودتان را برای مسابقه‌های مهم آماده کنید باید تغذیه عادی خود ادامه دهید و غذاهای سالم مصرف کنید. باید در کنار ورزش و تغذیه مناسب استراحت داشته باشید تا بدن زمان لازم برای ذخیره کردن کربوهیدرات را داشته باشد.

بهترین زمان ورزش شب یا صبح است

بهترین زمان برای ورزش برای هر شخص متفاوت است. بعضی افراد هنگام صبح انرژی بیش تری دارند آن‌ها می‌توانند فایده بیش تری از ورزش صبحگاهی ببرند اما برای برخی دیگر بهترین زمان ورزش زمان دیگری از روز است.

isna.ir

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید