, ,
,

اعتماد به نفس

تصور کن آدم بتونه از پس هر مانعی که توی زندگی کاری یا اجتماعی اش وجود داره، بر بیاد. حالا خودت رو تصور کن که برای تصمیم های زندگی ات ریسک می کنی و مجبور نیستی برای هر قدمی که بر می داری، تایید دیگران رو داشته باشی. به این روش می گن روش زندگی آدم هایی که اعتماد به نفس دارن. چطوری به این زندگی می رسیم؟

اگه همیشه تردید دارید و اعتماد به نفس تون کمه، این مطلب بهتون ۵ راهکار برای مقابله با این مشکل پیشنهاد می کنه. فقط باید همیشه به یاد داشته باشید، اعتماد به نفس پایین، یه حکم ابدی نیست. آدم ها می تونن با تمرین، تلاش و آموزش دیدن مثل هر مهارت دیگه ای، این مهارت رو هم به دست بیارن. بهتره یه برنامه اساسی برای یادگیری این مهارت بریزید، چون می تونه روی همه جنبه های دیگر زندگی هم تاثیر بذاره.

تصویر خودت رو پرورش بده

اگه شکست داره روحیه تون رو می گیره، یادتون باشه که همیشه یه راه حل وجود داره. شاید مجبور باشید دوباره امتحان کنید، اما همیشه می تونید اشتباهات دفعه قبل رو مورد بررسی قرار بدین. بهترین راه برای این که بعد از یه شکست، تصویر خودتون رو پرورش بدین، اینه که همه چیزهایی که یاد گرفتین و به دست آوردید رو روی کاغذ بنویسید. این لیست رو جایی بگذارید که جلوی چشم باشه، مثلا کنار صفحه مانیتور.

اهداف واقع گرایانه تعیین کن

اگه استعدادها و قدرت خودت رو می شناسی، اهدافی تعیین کن که با این ها جور در بیان. چیزهایی که خیلی فراتر از مهارت ها، توانایی ها، و تجربیاتتون هستند رو قبول نکنید. در این قسمت می تونید به طور واقع گرایانه ضعف ها رو بررسی کرده و روی قدرتتون کار کنید.

روی مسیر فکرهای مثبت راه برو

حتما می دونید که هلن کلر اولین فرد کور و کری بوده که در دنیا موفق به گرفتن مدرک تحصیلی شده، و چیزی که اون رو تا این درجه از موفقیت رسونده، قطعا یک عالمه فکر مثبت و انرژی بخش بوده.

مثبت گرایی اعتقادی است که به موفقیت ختم می شود. هیچ چیزی بدون امید و مثبت گرایی انجام نمی شود. – هلن کلر

چرا فکر های مثبت؟ چون فکر های منفی فقط برای تصور کردن سناریوهای شکست به درد می خورن. در واقع وقتی شما یه موج از افکار منفی می گیرید، ذهنتون همه چیز به غیر از تصویر شکست رو از ذهنتون خارج می کنه.

رفتار و زبان بدن از همه مهم تره

داشتن ذهن مثبت خیلی خوبه، اما باید این ذهن رو با رفتار مثبت همراه کنید. یه تحقیق در دانشگاه کلمبیا نشون داده فقط یک دقیقه حالت اعتماد به نفس دادن به بدن (مثلا گذاشتن دو تا پا روی میز) باعث بالا رفتن اعتماد به نفس آدمها می شه. این یعنی حالت بدن و شکل راه رفتنمون می تونه توی موفقیت تاثیر بذاره!

قدرت اراده رو بیش تر کن

اگه مشکل نبود انگیزه و مثبت نگری دارید، چند تا کلک جالب وجود داره که باعث می شه اراده تون رو بالا ببرید، تا کارهایی که برای موفقیت لازم هست رو انجام بدید. مثلا یه تحقیق روی کسانی که می خواستن رژیم لاغری بگیرن، نشون داده که خوردن با دستی که خیلی باهاش راحت نیستند باعث می شه بیش تر راجع به غذایی که می خورند فکر کرده، و مقدار اون رو راحت تر کنترل کنند. وقتی بتونید نتایج بهتری در قدرت اراده، افکار مثبت، و ذهن سالم ببینید، اعتماد به نفس تون هم بالا می ره.

gerdali.com

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید