, ,
,

بهبود حافظه

شما هم از آن دسته افرادی هستید که جمله های “یادم رفت” و “حافظه ام ضعیف شده” را زیاد به کار می برید؟ برایتان ۶ راهکار ساده و عملی انتخاب کرده ایم که می تواند قدرت ذهن و حافظه تان را بهبود ببخشد.

خوب بخوابید

ما حدود یک سوم عمرمان را می خوابیم یا درواقع باید بخوابیم. خواب یک سیکل سه مرحله ای دارد که در طول شب این سیکل تکرار می شود. مرحله اول خواب سبک و مرحله دوم خواب عمیق است که در آن بدن هورمون هایی ترشح می کند که باعث بهبود ناراحتی های بدن می شوند.

مرحله سوم خواب REM است که مرحله ی رویا دیدن و بهبود مغز است.

درواقع تمام این مراحل اهمیت دارند و برای همین است که باید ساعت خوابی بین ۷ونیم تا ۹ ساعت داشته باشیم. یادتان باشد خواب ۶ساعته نمی تواند ذهن شما را بهبود بخشد.

خوب غذا بخورید

بدن شما آن چه را که بهش می دهید بهتان برمی گرداند. درقدم اول به جای سه وعده حجیم، شش وعده کوچک بخورید. مثلا خوردن یک موز و دو عدد بادام زمینی تاثیر خیلی خوبی روی مغز دارند.

در نهایت چیزهایی را بخورید که برای بدنتان فایده دارند، اگر مطمئن نیستید از گوگل کمک بگیرید.

 بنویسید

نوشتن چیزها باعث می شود ذهنتان طور دیگری به آن ها نگاه کند. می توانید هرشب فعالیت های روز بعدتان را یادداشت کنید. بهتر است که با دست و در کاغذ یادداشت کنید، از نوشتن در موبایل و لپ تاپ بهتر است.

از دایره راحتی تان بیرون بیایید

چیزهای جدید امتحان کنید، خودتان را در شرایط مختلف قرار دهید و اجازه دهید ذهنتان طور دیگری به دنیا نگاه کند. ذهن در شرایط مختلف پاسخ های مختلفی می دهد.  مثلا می توانید برای بازگشت به خانه از راه های مختلف استفاده کنید. برنامه روتین تان را هر روز کمی تغییر دهید.

 ورزش کنید

ورزش کردن علاوه بر بهبود بدن، برای ذهن نیز بسیار خوب است. ورزش باعث آزاد شدن اندورفین می شود که به ما حال خوبی می دهد. هم چنین استرس را کاهش می دهد و باعث می شود هورمون کوریستول کمتر ترشح شود. این هورمون فکر را می پوشاند و قدرت تصمیم گیری را کمتر می کند.

اگر وقت باشگاه رفتن ندارید می توانید با برنامه های روزانه موجود در اینترنت درخانه یا محل کار ورزش کنید.

 کند باشید

این جمله ای است که از یک آدم تنبل ممکن است بشنوید ولی باید بدانید که “مشغول بودن دائمی” و “چندین کاره بودن” از نامفیدترین فعالیت هاست. وقتی همه کارهایتان را با هم انجام ندهید می توانید روی یک کار ۱۰۰ درصد تمرکز کنید. مسلما بازده بهتری خواهید داشت.

ما همیشه برای سریع بودن تربیت شده ایم، ولی سعی کنید آهسته تر پیش بروید. کارهایتان را یادداشت کنید و به ترتیب و یکی یکی انجام دهید.

با انجام این کارهای نسبتا ساده نه تنها ذهنتان بهبود پیدا می کند، بلکه حال و هوایتان نیز عوض خواهد شد.

gerdali.com

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید