,

«یوکن» به نقل از کتاب «کارهایی که افرادی با ذهن قدرتمند هیچ وقت انجام نمی‌ دهند» نوشته «اِیمی مورین» یکی از روان درمان های باتجربه، به ۸ عادت افرادی که ذهنی قدرتمند دارند، اشاره می کند.

هیجانات خود را کنترل می‌ کنند

شاید خیلی ‌ها تصور کنند افرادی که ذهن قدرتمند دارند هیجانات خود را سرکوب می‌کنند، اما «مورین» در این باره می‌گوید : «این افراد به خوبی از هیجانات خود مطلع هستند. آن‌ ها می‌ دانند که احساساتشان چطور روی افکار و رفتار آن ‌ها تأثیر می ‌گذارد. علاوه بر آن، می ‌دانند که برای دست یابی به بالاترین میزان توانایی ‌های خود، در جهت خلاف احساسات خود رفتار کنند.»

بسیار خوش بین هستند

افراد با ذهن قدرتمند خوش بینی واقع بینانه را هر روز تمرین می‌کنند چرا که گاهی داشتن افکاری مثبت امکان‌پذیر نیست و منفی‌ بافی بیش از حد نتیجه معکوس دارد. «مورین» می‌گوید: «افرادی که ذهن قدرتمند دارند به خوبی می ‌دانند که گاهی افکارشان درست نیست و در تلاش‌ اند تا منفی نگری خود را کنار بگذارند. پس افکار منفی خود را رها می کنند و جای آن را به فکرهای واقع بینانه می ‌دهند.»

به راحتی مشکلات خود را حل می‌کنند

«مورین» درباره افراد با ذهن قدرتمند می‌گوید: «کسانی که ذهن قدرتمند دارند، خود را نگران کارهای بی نتیجه نمی‌کنند.» پس به جای این که از مشکلات خود ناراحت شوید و گله و شکایت کنید و مدام بگویید کاش این اتفاق نمی‌افتاد، به دنبال دلیل اشتباه باشید و تلاش کنید آن‌ها را برطرف کنید. یاد بگیرید چطور خطرات را محاسبه کنید و بعد از آن به سمت جلو بروید.

با خودشان بسیار مهربان‌اند

افرادی که ذهن قدرتمند دارند، خود را برای اشتباهات سرزنش نمی‌کنند و همواره با خودشان مهربان هستند، آن‌ها به‌گونه‌ای با خود حرف می‌زنند که انگار با یک دوست صمیمی صحبت می‌کنند. «مورین» در این باره می‌گوید: «افراد با ذهن قدرتمند در مقابل انتقادات درونی خود می‌ایستند. آن‌ها اشتباهاتشان را می‌بخشند و برای دست یابی به اهداف، به خود روحیه می‌دهند.»

مرزبندی‌های صحیحی دارند

افراد با ذهن قدرتمند همواره روی قدرت خود متکی هستند. «مورین» در این ‌باره می‌گوید: «وقتی مرزهای فیزیکی و احساسی درستی نداشته باشید، قدرت خود را از دست می‌دهید؛ اما همواره کسانی که ذهنی قدرتمند دارند با رفتار قاطعانه برای خود مرزبندی‌های درستی به وجود می‌آورند. این افراد خود را مسئول رفتارها، احساسات و افکارشان می‌دانند و نمی‌گذارند کسی برای آن‌ها تصمیم بگیرد.»

زمان را به‌ خوبی مدیریت می‌کنند

«مورین» در این باره می‌گوید: «افرادی که ذهن قدرتمند دارند به زمان اهمیت می دهند و آن را منبعی محدود تلقی می‌کنند.» آن‌ها همواره در تلاش‌اند تا از وقت خود به بهترین وجه ممکن استفاده کنند. او ادامه می دهد: «این افراد بیش تر روی کارهای نتیجه ‌بخش و پربازده تمرکز دارند و انرژی و وقت خود را برای مرور گذشته و کینه‌ورزی هدر نمی‌دهند.»

برای رسیدن به اهدافشان در تلاش هستند

برای این که در زندگی به اهداف و خواسته‌های خود برسید، باید زمان صرف کنید. افرادی که ذهن قدرتمند دارند به خوبی به این مسئله واقف‌اند و می‌دانند انتخاب‌های امروزشان سبب تأثیرگذاری روی آینده می‌شود.

همواره پیشرفت خود را بررسی می‌کنند

وقتی هر کاری در توانتان است انجام دهید، خواهید توانست از تمام استعدادهای خود بهره ببرید. ابتدا باید نقطه ضعف‌های خود را بشناسید و بعد بدون بهانه کارتان را آغاز کنید. «مورین» در این ‌باره می‌گوید: «افرادی که ذهن قدرتمند دارند به جای این که برای اشتباهات و شکست‌های خود بهانه بیاورند، به دنبال راهکارهایی هستند که به پیشرفت آن‌ها کمک می‌کند.»

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید