تمریناتی برای داشتن پاهای قوی

t  تمریناتی برای داشتن پاهای قوی

بدن بر روی پاها استوار است ، به همین دلیل باید پاهای قوی داشته باشید تا بتوانید به خوبی راه بروید و فعالیت داشته باشید.
قدرت از ران ها سرچشمه می گیرد و با کمک آن ها حرکات مختلف ورزشی را انجام می دهید. مشکل عمده بیش تر دستگاه های(ورزشی) تمرینات پاها این است که درست است که این دستگاه ها عضلات پشت ران و چهارسر رانی را به کار می اندازند، ولی از عضلات لگن و بقیه ی عضلات تحتانی بدن غافل می شوند.

راه حل:

برای این که منافع بیش تری در جهت ساختن عضلات و قوی کردن آن ها به دست آورید، به ثبات و پایداری بیش تر لگن نیاز دارید. بنابرین باید ران هایتان تقویت کنید و ماهیچه های میانی سرینی را قوی کنید. به این منظور می توانید بعد از تمرینات معمولی خود، مطابق شکل عضلات خم کننده لگن را تحت کشش قرار دهید. سپس به آرامی یک پا را کمی جلوتر ببرید و بعد پای دیگر را با حفظ کشش در ران و بدون خم کردن بیش تر زانو به پای جلوتر برسانید. اگر عضلاتتان سفت است (برای اغلب مردان این گونه است) ران های شما نمی تواند حرکت خوبی داشته باشد و پاهایتان نیز نمی تواند پتانسیل کافی برای انجام حرکت کامل را داشته باشد. دو سری 15 تایی این تمرینات را بر روی هر پایتان انجام دهید. وقتی یکی از پاهایتان حرکت کرد، مطمئن باشید که زانویتان موازی با انگشت دومی و سومی پای شما باشد و بیش از این خم نشود.
 
از این تمرین خوشتان آمد؟

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ورزش قدرت حافظه و یادگیری را افزایش می‌دهد!

پس این حرکات را بیش تر از 15 بار انجام دهید.

روی یک پایتان فرود بیایید.
تعادلتان را روی پای چپتان برقرار کنید درحالی که زانویتان خم شده و دستانتان به کمرتان است.
به آرامی زانویتان را خم کنید تا بدنتان هم به سمت زمین خم شود درحالی که دست راستتان را در کناره خارجی پای چپتان به زمین می رسانید روی پاشنه پایتان فشار وارد کنید و عضلات سرینیتان(لگن) را طوری محکم کنید که انگار می خواهید به حالت مستقیم اول برگردید.

به پهلو و عرض شانه تان گام بردارید.
تیوپ تمرین یا یک نوار کشی را بالای مچ پاها قرار دهید و با زانوهای کمی خمیده بایستید و دستانتان را به کمرتان بزنید. عضلات شکمتان را به سمت داخل سفت کنید و سپس به سمت راست و چپ قدم بردارید.
شکمتان را به سمت ستون فقراتتان بکشید و به سمت راست و چپ قدم بردارید.
بیتوته

مطالب مرتبط:

چند تمرین برای تقویت عضلات پا!

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *