معرفی جدیدترین گجت هوشمند پوشیدنی؛ کاپشنی که خودش را گرم می‌کند!

کاپشن هوشمند که خودش را گرم می‌کند!

یک شرکت بزرگ در عرصه تولید پوشاک،کاپشنی هوشمند ارائه خواهد کرد که دمای خود را به طور خودکار افزایش داده و به حد مطلوب می‌رساند.

طی چند سال اخیر تعداد زیادی از "ترموستات‌های هوشمند خانگی" تولید شده‌اند که تنها وظیفه آن ها گرم کردن اتاق نشمین بوده است. ولی کارایی آن‌ها در خارج از محیط اتاق خوب نیست. شرکت پوشاک"بوستون" می‌خواهد یک "کاپشن" با سیستم منحصربه فرد تغییر"دما" ارائه دهد. دمای این کاپشن می‌تواند براساس دلخواه کاربر تنظیم شود. هم چنین چند ابزار دستی دیگر نیز در بالای آستین های این "کاپشن" تعبیه شده است.

هوش مصنوعی | کاپشن هوشمند | جدیدترین گجت هوشمند پوشیدنی

مشخصات کاپشن هوشمند

این کاپشن از جنس ترکیبی از "پلی‌استر" و "پلی اورتان" است. این کاپشن جیوه‌ای "ضد آب"، "ضد باد" بوده و مقاوم به جذب بوی نامطبوع است. سازندگان این محصول می‌گویند که این کاپشن می‌تواند به طور معمول مورد استفاده مصرف کنندگان قرار گیرد و از آن جایی که عناصر گرمایی فیبر کربن به کار رفته در داخل این کاپشن تنها 100 گرم وزن دارند، کاربر در استفاده روزانه خود از این محصول متوجه آن ها نمی‌شود.

نحوه ی کار این گجت هوشمند

در حالت پیش فرض این کاپشن به نحوی است که وقتی یک باتری 10000 میلی آمپر ساعتی با قابلیت شارژ "یو اس بی" به کاپشن متصل می‌شود، هنگامی که فرد کاپشن را می‌پوشد جیوه داخل کاپشن شروع به افزایش حرارت می‌کند. این محصول از قبل برنامه‌ریزی شده است تا با استفاده از یک "شتاب سنج" و "حسگر دمای بدن" به حرکات و دمای بدن کاربر پاسخ مناسب دهد. بنابراین دمای کاپشن براساس موقعیت فرد تنظیم می‌شود. به طور مثال این تنظیمات به این بستگی دارد که کاربر در حال راه رفتن است یا ثابت ایستاده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اولین مسواک هوشمند جهان در راه است

هوش مصنوعی | کاپشن هوشمند | جدیدترین گجت هوشمند پوشیدنی

ویژگی های کاپشن هوشمند

هرچه قدر بازخوردها به کاپشن بیش تر باشد، بهتر می‌تواند تنظیمات خودکار را برای نگه داشتن دمای درونی در سطح مطلوب(حداکثر 57 درجه سانتی گراد) انجام دهد.

این "کاپشن" هم چنین می‌تواند توسط یک اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند کنترل شود. لازم به ذکر است که دستیار صوتی "الکسا" شرکت آمازون نیز این محصول را پشتیبانی می‌کند. بنابراین می‌توان قبل از خروج از منزل به اسپیکر هوشمند "اکو" دستور داد که کاپشن را گرم کند.

گفتنی است که می‌توان این "کاپشن" را در داخل ماشین لباش شویی نیز شست. البته بهتر است که قبل از شست و شوی آن باتری خارج شود. گفته شده که باتری این محصول تا مدت زمان چهار ساعت و نیم با حداکثر خروجی و در وضعیت نرمال تا یک هفته شارژ نگه می‌دارد. 

مسابقه | جوایز ارزنده | سایت نوجوان ها

ایسنا

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.