دانستنی‌هایی درباره‌ی بشقاب‌پرنده

بشقاب پرنده

بشقاب‌پرنده یکی از آن موضوعات جذابی است که همه ما تا به حال درباره آن یا شنیده ایم و یا خوانده ایم. حتی فیلم هایی هم درباره این بشقاب های معروف ساخته شده است. اما از آن جا که اطلاعات درباره بشقاب پرنده هنوز به شکل یک راز باقی مانده است، دانش بشر درباره این موضوع کم است و دانشمندان همچنان به دنبال کشف اطلاعات تازه هستند.

افراد زیادی از کشورها و شغل های مختلف، مشاهده بشقاب پرنده را گزارش داده اند اما مدرکی در دست نیست که این مشاهدات درست باشند. بعضی از مردم به موجودات فضایی و بشقاب پرنده معتقدند و آن ها را در گروه علمی- تخیلی قرار می دهند.

 

حالا که صحبت از این شی عجیب شد، خوب است چند نکته جالب درباره آن ها بدانید:

بشقاب پرنده تنها عبارت استفاده شده برای اشاره به این اجسام نیست. عبارت پدیده هوایی ناشناخته یک عبارت گسترده تر است که دانشمندان از آن استفاده می کنند.

افرادی از مکان ها و با شغل های متفاوت مشاهده بشقاب پرنده را گزارش داده اند. طبق آمار، ۵ تا ۷ درصد مردم جهان بشقاب‌پرنده را دیده اند و ۱۰ تا ۱۵ درصد مردم با کسی در تماس هستند که یک بشقاب پرنده دیده است.

تا به حال، هیچ بشقاب پرنده‌ای به هنگام ورود به جو زمین در رادار مشاهده نشده است. طبق مرکز گزارش هوانوردی ملی در پدیده های ناشناخته، بعضی از بشقاب پرنده ها دارای خصوصیات الکترومغناطیسی خاص هستند که ریز پردازشگرها را مختل کرده و تاثیر معکوس بر سیستم های هوانوردی دارد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مرگ جهان هستی

قانونی در آمریکا وجود دارد که تماس با موجودات ماورایی یا وسایل نقلیه شان را برای شهروندان آمریکایی غیر قانونی کرده است.

اولین کسی که بشقاب‌پرنده دید

اولین کسی که مشاهده بشقاب‌پرنده را گزارش داد خلبان کنت آرنولد در تاریخ ۲۴ ژوئن ۱۹۴۷ بود. در این گزارش او ۹ جسم صفحه مانند در حال پرواز بالای کوهی در نزدیکی واشنگتن مشاهده کرد. گزارش دهنده نام «نعلبکی پرنده» را بر آن ها گذاشت و این نام وارد جامعه شد.

۱۲۶۱۸ مورد مشاهده بشقاب پرنده به کتاب پروژه آبی بین سال های ۱۹۴۷ و ۱۹۶۹ گزارش شده است. کتاب پروژه آبی یک آژانس تحقیقاتی بشقاب‌پرنده است که در پایگاه نیروی هوایی رایت پترسون قرار دارد. تا به امروز، ۷۰۱ مورد از این مشاهدات ناشناخته باقی مانده اند.

در اواخر دهه ۱۹۳۰ برنامه ای رادیویی با عنوان «جنگ کیهان ها» پخش می شد. این برنامه آن قدر واقعی بود که صدها نفر فکر کردند آمریکا مورد تهاجم بشقاب پرنده و موجودات فضایی قرار گرفته است.

طبق گفته برخی از طرفداران بشقاب‌پرنده و موجودات فضایی، مردان سیاه پوش وجود دارند.

بتی و بارنی هیل اولین افراد ربوده شده به دست موجودی فضایی بودند. آن ها ادعا کردند که موجودات فضایی آن ها را از جاده همپشایر ربوده اند.

اولین عکس ها از یک موجود فضایی و بشقاب پرنده در سال ۱۸۸۳ و به دست فضانورد، خوزه بونیلا، در مکزیک گرفته شد.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “دانستنی‌هایی درباره‌ی بشقاب‌پرنده

  1. حسنا :

    عالی بود . لطفا در این مورد بیشتر مطلب بذارید چون به نظرم موضوعی هستش که مردمی که حتی به نجوم علاقه ای ندارند هم به اون علاقه دارن . غیر از اینکه منم به این موضوع علاقه دارم ، باعث می شه که شاید نوجوونایی که این مطالب جالب رومی خونن به نجوم علاقه مند بشن و این خیلی خوبه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *