چگونه شاد زندگی کنیم؟ (۲) | زندگی شاد داشتن

چگونه شاد باشیم

چگونه شاد باشیمدوست داشتن دیگران

1- به دیگران احترام بگذارید

وقتی به دیگران احترام می گذارید و با آن ها همانگونه که دوست دارید با شما رفتار شود،‌ رفتار می کنید آن ها نیز در مقابل با شما بهتر رفتار خواهند کرد و این موجب می شود که شما احساس بهتری داشته باشید.
به یاد داشته باشید که انسان موجودی اجتماعی است. ما برای زنده ماندن و شاد زندگی کردن به یکدیگر نیاز داریم پس با نادانی، اطرافیان را از خودتان دور نکنید.

۲- در روابط خود، آنچه از شما درخواست می شود ارائه دهید

آنچه شما از یک رابطه به دست می آورید همان چیزی است که در آن روابط، ارائه داده اید. پس مردم را دوست داشته باشید، فداکاری کنید و خودخواه نباشید. اگر در یک رابطه دوستانه کسی رفتارهایی می کند که نشان می دهد اهمیتی برای شما قائل نیست، مثلا به شما احترام نمی گذارد و یا موجب آزردگی شما می شود این رابطه را قطع کنید. چرا که این آدم ها شادمانی را از شما خواهند گرفت.

۳- به دیگران کمک کنید

یکی از مهمترین کارهایی که موجب ایجاد احساس رضایت در شما می شود، کمک به دیگران است. می توانید کمک به دیگران را جزء برنامه های روزمره خود قرار دهید و یا به عنوان داوطلب در مراکز خیریه اطرافتان، مشغول کار شوید.

۴- کامیابی ها را جشن بگیرید

به دیگران، حسادت نکنید. این کار فقط باعث ناراحتی شما می شود. به جای این کار، وقتی اتفاقات خوب برای دیگران می افتد، شادی کنید و سعی کنید از روش های آن ها برای کسب موفقیت درس بگیرید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چطور با والدین‌مان رفتار کنیم؟ (۳)

۵- خطاها را بپذیرید

انسان ها با یکدیگر متفاوتند و قطعا هر کس روی کره زمین، دارای اشتباهاتی است. تمرکز کردن بر اشتباهات یک فرد و اجازه دادن به آن برای ناراحت کردن و عصبانی کردن شما، صرفا زندگی همه را بدتر خواهد کرد. این تفکر را بپذیرید که تفاوت های میان انسان ها زندگی را هیجان انگیزتر می کند.

۶- ارتباط برقرار کنید

داشتن ارتباط با سایر افراد یک نکته کلیدی برای شادمانی است.
وقتی کسی شما را می آزارد معمولا ناشی از خطا در نوع روابط است و زمانی که شما احساس می کنید نادیده گرفته شدید به این خاطر است که میزان روابط اجتماعی شما به اندازه کافی نیست.
سعی کنید بیشتر با دیگران صحبت کنید و آن ها را به داشتن روابط صادقانه تر تشویق کنید.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

  • چگونه شاد زندگی کنیم؟ (۳)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *