۱۰ حیوان خطرناک کره زمین

t 10 حیوان خطرناک کره زمین

زندگی روی زمین به چرخه حیات آن بستگی دارد یعنی وجود همه حیوانات و گیاهان برای زندگی در روی زمین ضروری است اما ما انسان ها مدام سعی می کنیم تا زندگی راحت تر و امن تری برای خودمان بسازیم و در این میان به بقیه موجودات زمین توجهی نداریم. به همین خاطر بعضی از حیوانات را رام و بی خطر و بعضی دیگر را حیوانات خطرناک  و وحشی  می دانیم  هر چند که شاید همان حیوانات به ظاهر بی خطر نیز در صورت احساس تهدید به موجوداتی خطرناک تبدیل شوند. این فهرست 10 حیوان خطرناک کره زمین  است.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

10- اسب آبی خطرناک

اسب آبی در آفریقا زندگی می کند. بیشترین انسان های آفریقایی به وسیله این حیوان کشته می شوند. اسب های آبی سعی می کنند در امتداد رودخانه از حریم خود دفاع کنند و به این ترتیب عده ای را از بین می برند.

اسب آبی خطرناک

9- عروس دریایی

عروس دریایی از خطرناک ترین موجودات اقیانوس ها ست. نیش کوچک این حیوان به راحتی یک انسان را از بین می برد و مجموع سمی که این موجود دارد می تواند 50 انسان را از پا در آورد.

عروس دریایی حیوان خطرناک

8- کوسه بزرگ سفید

کوسه سفید به طور متوسط 15 فوت طول دارد و 300 دندان تیز در فک قدرتمندش آماده از بین بردن طعمه است. شیر دریایی  بیشترین قربانی کوسه سفید است.

کوسه سفید

7- خرس خاکستری خطرناک

خرس های خاکستری در شمال آمریکا زندگی می کنند. این حیوان با وجود جثه بزرگش با سرعت 35 مایل در ساعت می تواند بدود. مهم ترین علت حمله یک خرس ماده به انسان ها دفاع از توله هایش است. خرس های بیمار نیز به انسان ها حمله می کنند.

خرس قهوه ای خطرناک

6- بوفالو

بوفالو ها بیش تر در آفریقا زندگی می کنند و به آن ها لقب مرگ سیاه را داده اند. این حیوان یکی از خطرناک ترین حیوانات روی زمین است زیرا بسیار تهاجمی و غیر قابل پیش بینی است. در سال بیش از 200 نفر به وسیله این حیوان کشته می شوند.

بوفالو مرگ سیاه

5- فیل

فیل بزرگ ترین پستاندار روی زمین است که در بخش هایی از آفریقا و آسیا زندگی می کند. هر چند اغلب اوقات این حیوان را آرام و با رفتاری دوستانه می بینیم اما این حیوان خطرناک و رفتاری غیر قابل پیش بینی دارد. گاهی حمله فیل های وحشی به روستاها باعث تخریب خانه ها و کشتار انسان ها می شود. گله فیل ها گاهی در مسیر حرکت خود انسان ها را نیز له می کنند. سالیانه 500 نفر به وسیله این حیوان کشته می شوند.

فیل

4- تمساح

تمساح آب شور بزرگ ترین خزنده جهان است. تمساح خطرناک، قدرتمند و سریع است و سالانه باعث مرگ صدها نفر می شود. آرواره های سنگین  و خطرناک این حیوان فشار بسیار وحشتناکی را بر طعمه وارد می کند. سالانه 800 نفر قربانی تمساح ها می شوند.

تمساح خطرناک

3- شیر آفریقایی

شیر آفریقایی با چنگال و دندان های تیزش به شکار حمله می کند. او برای گرفتن طعمه اش بسیار تند و چابک است و سرعتش به هنگام شکار به 50 مایل در ساعت می رسد.

شیر آفریقایی

2- مارهای سمی

بسیاری از گونه های مار برای انسان ها خطرناک هستند. بیش از 450 نوع از مارها سمی هستند. بیشترین گزش انسان به وسیله مارها در آسیا، آفریقا و شمال آمریکا اتفاق می افتد.

مارسمی

1- پشه

پشه دشمن خطرناک  شماره یک انسان هاست و مرگ بارترین حیوان دنیاست. این حشره گزنده در سال بیش از یک میلیون نفر را می کشد. پشه ها باعث انتقال بیماری هایی مانند مالاریا، تب زرد و… می شوند. پشه ها بیش تر در مناطق گرمسیر زمین زندگی می کنند اما انواعی از آن ها در مناطق بسیار سرد مانند کانادا نیز وجود دارند.

 

پشه خطرناک ترین موجود روی زمین

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پستانداران و انواع گونه ها

شگفتی هایی درباره دنیای حیوانات که تا به حال نمی دانستید

امتیاز به این نوشته
دسته بندی: علوم برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *