, ,
,

طبق نظر هیات کارشناسان ورزشی سایت ESPN و گزارش‌های آن‌ها، سختی تمرین برای هر ورزشی بر مبنای جنبه‌های خاصی مثل بنیه، استقامت، سرعت، چابکی و دیگر ویژگی‌های لازم در هنگام تمرین و انجام ورزش مشخص می‌شود.

در ادامه ۱۰ سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان آمده است:

فوتبال

فوتبال شما را ملزم می‌کند ۹۰ دقیقه دویدن در اوج هیجان و جنگیدن بر سر توپی که تمام ۱۱ رقیب دیگر به آن چشم دوخته‌اند را تحمل کنید. یک بازیکن فوتبال باید سریع باشد، قدرت پیش‌بینی سریع، کار تیمی خوب و هماهنگی چشم و توپ سطح بالایی داشته باشد. نمره‌ فوتبال در بین این ۱۰ ورزش در زمینه‌ی چابکی بالاترین و در زمینه‌ استقامت و سرعت نسبتا بالا است.

بیسبال

این ورزش بیش تر ذهنی است چون نیازمند هماهنگی چشم و دست فوق‌العاده است و بازیکن باید هر لحظه آماده باشد. ضربه زننده مجبور است حرکت توپ را با استفاده از چشم هایش دنبال کند و گاهی این کار با توجه به سرعت توپ می‌تواند واقعا سخت باشد. این ورزش در زمینه‌ هماهنگی چشم و دست بالاترین نمره را دارد.

ژیمناستیک

ژیمناستیکدر این ورزش انعطاف‌پذیری یکی از الزامات است چون مجبور هستید با بدنتان مانور بدهید. به شجاعت هم نیاز است چون گاهی ژیمناست‌ها حرکاتشان را با سرعت بسیار بالایی اجرا می‌کنند که ممکن است در صورت بروز اشتباه آسیب‌های شدیدی به جا بگذارد. ژیمناست‌ها برای انعطاف‌پذیری نمره‌ کامل ۱۰ (بالاترین نمره در زمینه‌ی دشواری) و برای شجاعت و جسارت نمره‌ی بالایی می‌گیرند.

تنیس

اگر تا به حال یک مسابقه‌ تنیس گرند اسلم را نگاه کرده باشید، دیده‌اید که بعضی وقت‌ها، ممکن است یک رقابت بیش از ۲ ساعت طول بکشد. به همین خاطر، برای پیشرفت در این ورزش، قهرمانان باید بنیه‌ای بی‌نظیر، به علاوه‌ی قدرت خوبی برای اجرای سرویس‌های فوق‌العاده سریعی که تبدیل به امتیاز می‌شوند و هم چنین چابکی داشته باشند. این ورزش در زمینه‌ هماهنگی دست و چشم نیز نمره‌ خوبی کسب می‌کند.

هنرهای رزمی

برای آن که یک رزمی‌کار کاملا آموزش دیده شوید، باید یک انسان بسیار سرسخت باشید. نوع تمرین‌هایی که فرد در هنگام آموزشی که همراه با درد و خستگی است با آن ها سر و کار دارد می‌تواند خارج از تحمل باشد. هنرهای رزمی مستلزم استقامت، قدرت، هماهنگی چشم و دست و بنیه‌ بسیار زیاد است.

کشتی

این ورزش نیازمند قدرت و استقامت فراوان و هم چنین سرعت عمل بالا است. در این ورزش، اگر دیگر نتوانید حرکتی اجرا کنید، بازی را می‌بازید. سرعت و تاکتیک شما برای آن که ماندن حریفانتان را در وسط تشک به تجربه‌ای سخت بدل کنند بسیار ضروری هستند.

بسکتبال

به لحاظ آماری، این ورزش نیازمند چابکی فوق‌العاده، عکس‌العمل‌های خیلی سریع، هماهنگی چشم و دست عالی، و هم چنین دقت عمل است. گاهی بازیکنان به شدت آسیب می‌بینند بالاخص به خاطر چرخش‌های سریع‌شان در بازی یا گاهی قوزک پایشان می‌شکند.

فوتبال آمریکایی

جای تعجب ندارد که فوتبال امریکایی در بین سه سخت‌ترین ورزش قرار دارد. این ورزش فیزیکی نیازمند بنیه، قدرت، استقامت بسیار زیاد و اعصابی فولادین است. ورزشکاران ممکن است دچار ضربه مغزی شوند، مثل همان چیزی که به شکل دراماتیک در فیلم “ضربه مغزی” ویل اسمیت که داستانی واقعی دارد به تصویر کشیده شده است. اما این امر باعث نشده است که این نوع فوتبال در امریکا پر بیننده‌ترین ورزش نباشد.

هاکی روی یخ

هاکی روی یخبرای این که بتوانید هاکی روی یخ را یاد بگیرید، ابتدا باید یک اسکیت باز روی یخ باشید. در زمین یخی، کلی بازیکن دیگر هستند که روی تیغه‌های کفش اسکیتشان با سرعت برق حرکت می‌کنند و همه روی یک توپ هاکی کوچک تمرکز دارند. بنابراین هنگام بازی به قدرت، سرعت، بنیه و دقت بسیار زیادی نیاز دارید. این ورزش در محدوده‌ ۷ امتیازی سرسختی، بنیه، قدرت، سرعت، چابکی، استقامت و هماهنگی چشم و دست و هم چنین استعداد نمره‌ی بالایی را به‌دست می‌آورد برای همین هم این ورزش در فهرست سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان قرار گرفته است.

مشت‌زنی

این ورزش سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان است. بردن در این ورزش نمایشی واقعی از بنیه، هماهنگی بی‌نظیر چشم و دست، قدرت، سرعت، چابکی و بسیاری چیزهای دیگر است. به همین خاطر بود که در می‌۲۰۱۵ به مشت‌زنانی مثل مانی پاکیائو ۶۰ میلیون دلار برای مبارزه علیه فلوید می‌ودر جونیور وعده داده شد. به خاطر استرس فیزیکی که مشت‌زنی بر مشت‌زنان وارد می‌کند، آن ها می‌توانستند در یک زمان فقط چند مسابقه را اجرا کنند. هر بار که پا به رینگ بگذارید، تقریبا از قبل تضمین شده است که تا پایان مسابقه اگر دستتان نشکند یا دچار خونریزی بینی نشوید، به خاطر شرکت در رقابت دچار آسیب‌هایی خواهید شد.

ورزش‌های دیگری که به فهرست ۱۰ برترین راه پیدا نکردند، راگبی، اسکی آلپاین، چوگان، و حتی هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) هستند که این به معنی نسبتا آسان بودن آن ها نیست. ختم کلام این که، یک قهرمان آن کاری را انجام می‌دهد که هر قهرمانی باید در ورزش انجام دهد؛ تا منتهای توان از بدن کار کشیدن برای دستیابی به اوج عظمت و شکوه ورزشی.

منبع: qoach.co

یادداشت سردبیر:

با تشکر فراوان از آقای جهانگرد از اعضای فعال سایت که این مطلب را برای ما ارسال کرده اند.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید