, ,
,

اوقات فراغتمدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱۰۰ هزار کودک و نوجوان استان تابستان امسال در ۴۴ فعالیت ادبی، فرهنگی و هنری این نهاد حضوری فعال دارند.

حسن معزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این فعالیت ها در قالب بیش از ۱۰۰ کلاس آموزشی در ۲۶ مرکز ثابت و یک مرکز پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در حال اجراست.

وی ادامه داد: روخوانی کتاب، شعرخوانی، طرح ادبی، بحث آزاد، آشنایی با قرآن و حدیث و احکام، فعالیت های علمی، خوشنویسی، معرفی سرزمین، شخصیت، وقایع و ایام، سفالگری، نمایش عروسکی و خلاق، نقاشی، بازی و سرگرمی، هنرهای دستی و کاردستی، نمایش فیلم، نشریه دیواری و قصه گویی از جمله کلاس های این نهاد در تابستان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان افزود: نقاشی روی سفال، نجوم، رباتیک، پویا نمایی، سرود و نغمه خوانی، کتاب خوانی، داستان نویسی، شعر و آموزش تئاتر از دیگر فعالیت های کانون در تابستان به حساب می آید.

معزی بیان کرد: این نهاد فرهنگی نه تنها در تابستان بلکه در تمام طول سال با محوریت کتاب به کودکان و نوجوانان هفت تا ۱۷ سال فعالیت ارائه می دهد اما این فعالیت ها در تابستان به لحاظ کمی و کیفی تنوع بیشتری پیدا می کند.

وی گفت: محور اصلی فعالیت های کانون در بخش ارائه کتاب و توسعه فرهنگ کتاب خوانی است.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید