, ,
,

is

وقتی کلمه تازه می‌آموزید تمام مشتقات آن را نیز یاد بگیرید یعنی وقتی Beautiful  را که صفت است آموختید، Beauty  و Beautifully را نیز در کنارش بیاموزید.

سعی کنید بیش تر در محیطی باشید که زبان انگلیسی به کار می‌رود (رادیو، تلویزیون و اینترنت …) این گونه انگلیسی بیش تر در ضمیر ناخودآگاهتان نفوذ خواهد کرد و یادگیری آن بسیار آسان تر خواهد بود چون همه چیز آشنا به نظر می‌رسد.

هر روز تمرین کنید. برای خود برنامه مطالعه بریزید و طبق آن پیش بروید. 

اصطلاحات یا همان Idiom ها سخت ترین موارد برای یادگیری در زبان انگلیسی می‌باشند. از آن ها نترسید و تلاش کنید تا می توانید در مکالمات از اصطلاحات استفاده کنید تا انگلیسی تان جذاب تر و طبیعی تر باشد.

خانواده و دوستان خود را از برنامه ای که ریخته اید مطلع سازید و از آن ها بخواهید تا شما را در اجرای برنامه کمک کنند و یا حداقل در آن اختلال ایجاد نکنند!

انگلیسی که در اکثر کتاب‌ها آموزش داده شده است با انگلیسی که مردم به طور روزمره استفاده می‌کنند متفاوت است. برای یادگیری نوع غیررسمی زبان انگلیسی به تماشای فیلم بنشینید.

روی هر چهار مهارت پایه ای reading , listening, writing, speaking کار کنید. همه این مهارت ها مهم هستند و اگر می‌خواهید  زبان انگلیسی خود را تقویت کنید باید بر همه این مهارت ها مسلط باشید.

از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید زیرا یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از ترجمه در ذهن همین کار می‌باشد.

لیست کلماتی که یاد می‌گیرید را در دفترچه ای یادداشت کنید و با خود همراه داشته باشید و مدام مرور کنید. سعی کنید کلمات را چند بار در مکالماتتان بکار ببرید.    افرادی که نمی‌خواهند دائم دفترچه ای را همراه خود داشته باشند از برنامه فلش کارت های هوشمند Anki  از این سایت می‌توانند برای موبایل اندروید و یا آیفون خود استفاده کنند. این برنامه بر روی کامپیوتر نیز قابل اجرا است و مهمترین ویژگی آن sync شدن است.

از ساعت بیولوژیک بدن خود استفاده کنید و بهترین زمان برای مطالعه خود را بدانید. یعنی اگر شب ها بهتر یاد می‌گیرید سعی کنید برنامه آموزشی خود را برای شب ها قرار دهید.

این نکته را فراموش نکنید که اگر کلمه یا نکته ای را با مثال بیاموزید خیلی موثر تر خواهد بود.

ببینید کدام روش‌ها برای شما بیش تر کارساز است و بعد سعی کنید از همان روش ها بیش تر استفاده کنید تا نتیچه بهتر بگیرید.

مطالب و روزنامه های انگلیسی زبان را بخوانید. نگران متوجه نشدن  همه لغات یا مفهوم ها نباشید. به تدریج درکتان بالا خواهد رفت و حتی بدون این که به دیکشنری مراجعه کنید نیز خواهید توانست معانی را حدس بزنید.

اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و از اشتباه کردن نترسید. حتما شما نیز با مشکلاتی در انگلیسی مواجه هستید که شاید خودتان از آن ها غافل باشید که در این صورت تنها راه تصحیح آن اشتباهات این می باشد که صحبت کنید و از انگلیسی خود تا می توانید استفاده کنید تا دیگران بتوانند اشتباهات شما را تصحیح کنند.

کلمات ریشه را بیاموزید. این کلمات به شما کمک می‌کنند تا معنی خیلی کلمات دیگر را بیاموزید. Min به عنوان مثال به معنی کوچک می باشد و در خیلی کلمات دیگر به کار رفته است.

پیشوند ها و پسوند ها را بیاموزید تا یادگیری لغات جدید برایتان راحت تر باشد.

اصلا در ذهن خود ترجمه نکنید. فارسی و انگلیسی دو زبان متفاوت می‌باشند که در بیش تر موارد ترجمه لغت به لغت باعث اشتباهات فراوان خواهد بود. در ضمن سرعت یادگیری و مکالمه و درک شما را پایین خواهد برد.

بهترین و طبیعی‌ترین راه یادگیری گرامر زبان انگلیسی استفاده از آن در مکالمات است.

به یاد داشته باشید که انگلیسی را نمی‌توان از روی یک کتاب یاد گرفت. مانند رانندگی ، انگلیسی را نیز باید به کار برد تا آموخت.

یک قانون ساده: هر چقدر می‌توانید از هر مقدار انگلیسی که یاد گرفته اید استفاده کنید، این اصلی ترین راه پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد.

منبع: فرهیختگان دانشگاه تهران

 

برچسب ها:
4 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. aria 5 سال قبل

  چیزای جالبی رو الان فهمیدم

 2. سهروردی 5 سال قبل

  تشکر مطالب خوبی بود

 3. یسنا 6 سال قبل

  it s cool . thank you

 4. shirin 7 سال قبل

  besyar aliii  va amozande bood merc

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید