۳ نشانه نیاز به افزایش مصرف کربوهیدارت ها!

افزایش مصرف کربوهیدرات (1)

اگر حتی پس از انجام حرکات ورزشی ساده و کار با وزنه سبک احساس می کنید مدت زمان زیادی را در باشگاه مشغول انجام فعالیت های سنگین بوده اید، ممکن است به سوخت بیش تری برای انجام کارهای خود نیاز داشته باشید.

هواداران تناسب اندام دیر زمانی است این تئوری را مطرح کرده اند که تمرینات قدرتی به همراه یک رژیم غذایی کم کربوهیدارت، ترکیبی است که شما را به سوی لاغری سوق می دهد.

به گفته کاروین شارپ، نماینده علمی ارشد انجمن ملی قدرت و آمادگی آمریکا، مصرف مواد غذایی پر چربی و کم تر از 50 گرم کربوهیدارت در روز، به علاوه مصرف متعادل پروتئین – یک رژیم غذایی کتوژنیک – می تواند اتکای بدن به چربی برای انرژی را افزایش دهد و از این رو، فرد چربی بیش تری می سوزاند.

اما برای برخی افراد، دنبال کردن یک رژیم غذایی کم کربوهیدارت می تواند نتیجه معکوس به همراه داشته باشد. در ادامه برخی علائم که نشان می دهند به مصرف کربوهیدارت بیش تر نیاز دارید، ارائه شده اند. در صورت تداوم این علائم به مدت دو هفته باید به آرامی میزان مصرف کربوهیدارت خود را افزایش دهید تا مرز مناسب شناسایی شود.

خستگی

اگر حتی پس از انجام حرکات ورزشی ساده و کار با وزنه سبک احساس می کنید مدت زمان زیادی را در باشگاه مشغول انجام فعالیت های سنگین بوده اید، ممکن است به سوخت بیش تری برای انجام کارهای خود نیاز داشته باشید. حدود یک ساعت پیش از آغاز تمرینات ورزشی خود یک سیب یا یک موز مصرف کنید. هر دو آن ها از محتوای فیبر خوبی برخوردار هستند.

سردرد

هنگامی که بدن انسان چربی می سوزاند تا انرژی تولید کند، مولکول هایی به نام کتون ها تولید می شوند. این مولکول ها به همراه سدیم از طریق ادرار دفع می شوند، که می تواند موجب کم آبی بدن و سردرد شود. برای جبران این شرایط، آب بیش تری در طول روز مصرف کنید یا پیش از ورزش یک مکمل ارتقا دهنده سدیم بنوشید.

سرماخوردگی

کربوهیدارت ها در تولید پادتن هایی که با بیماری مبارزه می کنند، نقش دارند. در نتیجه، اگر میزان مصرف آن ها بیش از اندازه کم باشد – برای بسیاری معادل کم تر از 100 گرم در روز – ممکن است هرچه بیش تر بیمار شوید. کربوهیدارت های خام مانند سیب زمینی شیرین می توانند به حفظ سلامت شما کمک کنند.

عصر ایران

مطالب مرتبط:

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بهترین معلم های ایران و دنیا

۱۵ روش مفید برای کاهش وزن و چربی بدن!

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *