۳۰ درصد مدارس شهر تهران نیاز به تخریب و مقاوم سازی دارد

بازسازی مدارس  (2)به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از تهران – ایرنا: معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به وجود 33 هزار کلاس درس در مدارس شهر تهران گفت: در حدود 30 درصد مدارس شهر تهران نیازمند تخریب و مقاوم سازی هستند.

به گزارش ایرنا، امان الله عباسی عصر سه شنبه در نشست مشترک با اعضای کمیسیون های شهرسازی و معماری، عمران و حمل و نقل و فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: از سال 86 تاکنون با بهره گیری از ردیف بودجه های مختلف از جمله استانی و ملی، 593 پروژه عمرانی در شهر تهران احداث و تحویل داده شده که شامل شش هزار و 947 کلاس با زیربنای 965 هزار و 909 متر مربع می شود.

وی از تخریب، بازسازی و مقاوم سازی 35 درصد مدارس شهر تهران از سال 84 تاکنون خبر داد و گفت: در این مدت حدود 10 هزار کلاس تخریب و بازسازی شده که بیش ترین آن مربوط به منطقه 12 شهری بوده است.

 عباسی تعداد پروژه های فعلی درحال تخریب و بازسازی پایتخت را 59 مورد ذکر و تاکید کرد: کمک های مردمی از مهم ترین منابع ساخت فضاهای آموزشی شهر تهران بوده است.

وی با بیان این که 20 درصد مجموع فضاهای آموزشی کشور پس از انقلاب با استفاده از کمک های مردمی ساخته شده، گفت: این مقدار در شهر تهران نیز با کمی تفاوت صدق می کند.

 به گفته عباسی با وجود این که در برخی مواقع بودجه دولتی در این راستا کاهش داشته اما در طول سال های پس از انقلاب، همواره مشارکت های مردمی در زمینه ساخت و نوسازی مدارس افزایش نشان می دهد.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان این که در استان و شهر تهران گستردگی و پراکندگی مدارس وجود دارد، افزود: موضوع قدمت فضاهای آموزشی شهر تهران نیز با سایر استان ها و شهرهای کشور قابل مقایسه نیست.

عباسی گفت: با بهره گیری از ردیف بودجه های استانی و ملی و کمک های مردمی هرسال در حدود یک هزار و 500 میلیارد ریال برای ساخت مدارس در شهر تهران هزینه می شود.

 وی با بیان این که با وجود کاهش اعتبارات، هزینه ها در پایتخت افزایش یافته است، تاکید کرد: با این میزان اعتبارات نمی توان مشکلات شهر تهران را دراین حوزه برطرف کرد.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تراکم بالای دانش آموزان حاضر در هر کلاس را معضل دیگر آموزشی پایتخت دانست و افزود: متوسط کشوری تراکم دانش آموزی در کلاس ها 26 نفر است در حالی که این میزان برای شهر تهران 32 نفر ارزیابی می شود.

 عباسی تاکید کرد: برای رساندن این آمار به متوسط کشوری ساخت یا خرید تعداد زیادی مدرسه و کلاس جدید ضروری است.

وی به مشکل کمبود فضاهای آموزشی موجود در سایر شهرستان های استان اشاره و گفت: مجموعه مسکن مهر شهر پردیس حداقل به 750 کلاس درس نیاز دارد تا مشکلات فعلی آن جا حل شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور کمک های ویژه شهرداری و شورای شهر تهران را به منظور تسریع در بازسازی فضاهای آموزشی پایتخت خواستار شد و گفت: شورا می تواند با مصوبات خود برای حل این مشکل کمک کند.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
غول های جاده دانش آموزان مدرسه کرجی را تهدید می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *