۴ غذایی که باعث پیری زودتر شما می شود

4 غذایی که باعث پیری زودتر شما می شود

آن چه می خورید و می آشامید بر احساس و ظاهر شما تاثیر می گذارد.گروهی از غذا ها که حاوی انواع خاصی از مواد تشکیل دهنده هستند به بدن آسیب می رسانند و بایستی در مصرف آنها میزان لازم برای بدن توجه کرد. 4 غذایی که باعث پیری زودتر شما می شود کدامند؟

این مواد سلامت را به خطر می اندازد و ما را سریع تر از یک چشم به هم زدن پیرتر می کند بنابراین نمی توانیم نسبت به آنچه می خوریم بی تفاوت باشیم. با حذف این مواد غذایی یا با به حداقل رسانی میزان مقدار دریافتی می توانیم کمر باریک تری داشته باشیم و ظاهر و احساس کلی بهتری در خودمان بیابیم.راز “همیشه جوان ماندن” در چیست؟ بیایید ببینیم چه چیزهایی بایستی از رژیم غذایی روزانه حذف شوند؟

روغن هیدروژنه یا چربی های ترانس بالا

روغن هیدروژنه یا چربی های ترانس بالا/4 غذایی که باعث پیری زودتر شما می شود

 

بدون شک، این نوع روغن، دردنیا همه چیز را از شیرینی جات گرفته تا آشپزی و اسنک های سالم، به تصرف خود در آورده است. این نوع روغن به ذخیره چربی ناسالم، یا ترانس بالا، تبدیل می شود و مدت ها است که به عنوان عامل اصلی بیماری قلبی و میزان چاقی در جهان به شمار می رود.

طبق گزارش کلینیک Mayo، اگر برچسب و روغن ترانس در هر بسته را بخوانید کمتر از 0.5 گرم است، برچسب واقعی غذا، روغن ترانس صفر است.بنابراین، اگر در مواد تشکیل دهنده ماده غذایی، روغن هیدروژنه کم یا بدون روغن هیدروژنه را بیان کرده بود، بهتر است بدانید که یا نباید مصرف کنید یا مصرف آن را به حداقل برسانید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
راهنمای بهداشتی دهان و دندان برای شما   

شربت ذرت با فروکتوز بالا

شربت ذرت با فروکتوز بالا/4 غذایی که باعث پیری زودتر شما می شود

 

مصرف زیاد این شربت موجب چاقی، آسیب به کبد، بیماری قلبی و پوسیدگی دندان می شود. برای بدن سمی هست و در نتیجه منفعتی برای بدن ندارند و آسیب های زیادی به بدن می رساند. مصرف زیاد شکر خوب نیست، ولی مصرف این شربت تا 4 برابر مقداری غیر مجاز شکر وارد بدن می کند. به همین دلیل، به آن لقب “قاتل خاموش” داده اند. غذاهای سالم گران تر هستند. ولی مبلغی را که امروز برای آنها می پردازید، فردا برای درمان های پزشکی  نخواهید پرداخت.

نمک تصفیه شده

نمک تصفیه شده

 

باور عمومی بر این است که افزودن کمی نمک به آب به حفظ بدن کمک می کند. ولی این تنها مشکل نیست. روس ها به نمک، لقب ” مرگ سفید”  را داده اند.نمک عامل فشار خون بالا است و به طور مستقیم موجب نقصان در قلب، سنگ کلیه، حفظ آب در بدن و در موارد کمی موجب سرطان معده می شود. مصرف زیاد نمک باعث ایجاد پف و تورم پوست می شود. برای آشنایی بیشتر با مظرات نمک به مقاله علائم زیاده روی در مصرف نمک مراجعه کنید.

گوشت های فرآوری شده

گوشت های فرآوری شده

 

سوسیس و کالباس حاوی مقادیر زیاد مواد نگهدارنده هستند که موجب حساسیت و تورم پوستی می شوند. مصرف زیاد گوشت قرمز بر توانایی بدن در تولید کلاژن تاثیر می گذارد. بنابراین این به تنهایی می تواند سن شما را بالاتر ببرد زیرا کلاژن پوست را جوان تر، محکم تر و سالم تر نگه می دارد.

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *