۵ اپلیکیشن جالب که شما را باهوش تر می کند

وقتی می توانیم بهترین استفاده را از اپلیکیشن ها کنیم چرا نه؟ مغز بیشتر از هر چیزی باید مورد توجه شما باشد، سعی کنید برای تقویت قدرت مغزتان زبان جدید یاد بگیرید، بازی های فکری انجام دهید و ….

 می توانید آنقدر بازی های تکراری انجام دهید که مغزتان را نابود کنید و یا می توانید از این اپلیکیشن های جالب استفاده و لطفی در حق مغزتان بکنید. این برنامه ها مستقیما شبکه عصبی شما را هدف گرفته، باعث بهبود سلامت مغز و مانع از دست رفتن حافظه می شوند. به علاوه باعث بالا رفتن اطلاعات عمومی شما مخصوصا جلوی بقیه می شوند.

Lumosity Mobile

اپلیکیشن (1)

فکر کنید که این اپلیکیشن مربی ذهنی شماست. باعث تحریک و رشد ارتباطات بین سلولی در مغز (بیش از سلول های ماهیچه ای) و در نتیجه افزایش حافظه و دقت می شود. مناطقی که می خواهید روی آنها تمرکز کنید را اولویت بندی نمایید مثل حل یک مساله یا حفظ کردن، این برنامه با استفاده از آن اطلاعات تعیین می کند که چه نوع تمرینی برای شما مناسب است. همان طوری که مشغول فعالیت هستید (فعالیت روزانه یا در وقت اضافه) این اپلیکیشن با توجه به سرعت فعالیت، حافظه، نمرات حل مساله همانند وزنه – سلول های خاکستری مغزتان را ورزش می دهد. (رایگان برای آیفون)

دانلود از آی تونز

سایت سازنده

Duolingo

اپلیکیشن (2)

صحبت کردن به یک زبان دیگر باعث بهبود عملکرد مغز می شود. توانایی مکالمه دو زبان به تقویت شناختی مغز و یا تراکم اتصالات عصبی مغز کمک می کند که این امر در سنین پیری مانع بروز بیماری هایی چون آلزایمر می گردد. این اپلیکیشن به شما کمک می کند که زبان های اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، پرتغالی یا ایتالیایی یاد بگیرید. این برنامه ها به صورت بازی های متفاوت با روخوانی، نگارش و مکالمه سریع و آسان موجود است. بر اساس یک مطالعه مستقل از میان سازندگان اپلیکیشن، 34 ساعت کار کردن با Duolingo برابر است با گذراندن 11 هفته درس خواندن در ترم های آموزشی.

دانلود از بازار

سایت سازنده

New York Times Crossword & Top Crossword Puzzles

اپلیکیشن (3)

پازل های کلمات متقاطع یک روش خوب و قدیمی برای آماده نگه داشتن ذهن در هر سنی می باشد. با اپلیکیشن نیویورک تایمز، همان نسخه چاپی جدول را در قالب یک برنامه نرم افزاری، بعلاوه امکان دسترسی به یک آرشیو 6000 تایی جدول خواهید داشت. همانند روزنامه باید برای این هم هزینه کنید. اگر تمایلی به اشتراک ماهانه 3$ ندارید، می توانید از پازل کلمات متقاطع رایگان (همراه با آگهی رایگان) به جای آن استفاده کنید.

دانلود ازگوگل پلی

Georeader

اپلیکیشن (4)

در طول روز چند کار جالب انجام می دهید بدون اینکه همان بار اول اشتباه کنید؟ پیاده روی، دو و یا مسافرت خود را با این اپلیکیشن هندزفری به راحتی انجام دهید. این برنامه بطور خودکار نقاط تاریخی و مسیرهای جالب مسیر را خوانده و به شما نشان می دهد. با نصب این برنامه میزان تمرکز حواس خودتان را بالا ببرید. با فکر عمل کردن و توجه کردن به چیزهای جدید باعث بهبود در روابط، دیدگاه و تناسب اندام و همه چیزهای دور و برتان می شود.

دانلود از گوگل پلی

Atlas by Collins

اپلیکیشن (5)

همه ما در یک دهکده جهانی زندگی می کنیم اما بیشتر ما چیز زیادی درباره دنیای ورای محل زندگی خود نمی دانیم. واحد پول کشور سوریه چیست؟ کدام یکی از کشورها از همه بیشتر انرژی مصرف می کند؟ این اپلیکیشن که وابسته به واحد نقشه کشی انتشارات هارپر کالینز است، به شما اطلاعات خوبی درباره بیش از 200000 شهر، روستا و نقاط دیدنی دنیا را از طریق نقشه کره جغرافیایی می دهد. اطلاعات موجود در آن از طریق نقشه های ارتباطی و ماهواره و بطور رایگان تامین می شود. علاقه ما روی نقشه محیطی که تاثیر انسان روی این سیاره را نشان می دهد و حافظه آن است که سرشار از سندها، هنرها و افرادی است که تاریخ زندگی بشر را می سازند.

دانلود از آی تونز

سایت سازنده

ibanoo.ir

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ویژگی های آپدیت جدید تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *