۷ منطقه دیدنی دنیا که شاید چند سال دیگر وجود نداشته باشند

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

بحر المیت (دریای مرده)

دریای مرده

این دریاچه گود ترین و شورترین مکان جهان است. سطح این دریاچه 143 متر پایین تر از سطح دریاهاست و آب آن 8 برابر شورتر از آب اقیانوس هاست. این شوری باعث می شود که هیچ چیز در آن غرق نشود. حدود 50 سال پیش بعد از احداث سد بر روی رود اردن 25 متر از عمق دریاچه کاسته شده است و شاید تا چند سال دیگر این پدیده دیدنی دنیا به کلی خشک گردد. این دریاچه در مرز اردن و فلسطین اشغالی قرار دارد.

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو

شهر کیوتو یکی از دیدنی ها دنیای معاصر است. این شهر به خاطر آثار تاریخی، فرهنگی و همچنین بناهای جدید و معاصری که دارد مورد توجه گردشگران دنیاست. به شکلی که در سال گذشته بیش از 30 میلیون نفر از این شهر بازدید کرده اند.

مردم شهر همراه با پیشرفت های جدید، میراث فرهنگی خود را نیز پاس داشته اند. از این جهت کیوتو ده ها موزه گوناگون و صدها محل دیدنی باستانی دارد. فضای طبیعی، گل ها و گیاهان گوناگون نیز کیوتو را زیباتر کرده است.

جزایر سلیمان

Black-tipped reef sharks

جزایر سلیمان از 990 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است و در نزدیکی استرالیا واقع است. جزیره Tetapare از این مجموعه جزایر یکی از بزرگ ترین جزیره های غیر مسکونی جهان است. این جزیره بیشتر محل زندگی کوسه ها در اطراف آن است.

یخچال طبیعی در پارک ملی مونتانا

یخچال طبیعی در مونتانا

با توجه به تغییرات شدید آب و هوایی جهان دانشمندان پیش بینی کرده اند که شاید تا سال 2020 میلادی این یخچال به طور کامل آب شود.

فرودگاه پارو، در کشور بوتان

فرودگاه پارو

این فرودگاه تنها فرودگاه بین المللی بوتان است که در ارتفاعات قرار گرفته است. طول باند آن ۱۹۶۴ متر است و در ارتفاع ۲۲۳۰ متری از سطح دریا واقع شده است. تنها 8 خلبان ماهر وجود دارند که بتوانند به راحتی در میان بادهای تند و بالای ارتفاعات در این فرودگاه فرود آیند.

کوه های کلیمانجارو در تانزانیا

کوه های کلیمانجارو

یخچال های 1000 ساله کلیمانجارو در حال از بین رفتن است. تغییرات آب و هوایی در قرن گذشته بیش از 80 درصد این یخچال های طبیعی را از بین برده است. شاید تا سال 2022 میلادی بلندترین قله آفریقا دیگر یخچالی نداشته باشد.

جزایر مالدیو

جزایر مالدیو

مجمع الجزایر مالدیو در جنوب غربی کرانه‌های هندوستان قرار گرفته و جمهوری مالدیو مجمع‌الجزایری متشکل از ۱۱۹۲ جزیره مرجانی است. این کشور مسلمان نشین کوچک یکی از مقاصد گردشگری آسیاست اما جزایر کشور ارتفاع بسیار کمی از دریا دارد و با بالا آمدن سطح آب دریا در چند سال آینده شاید منجر به غرق شدن این کشور دیدنی شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نکاتی در مورد آنفلوآنزا که احتمالا نمی‌دانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *