۹ نکته عجیب اما حقیقی درباره سلامتی (۲)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

5- هنگامی که احساس نفخ می کنید، آب بنوشید

نکاتی برای سلامتی.سایت نوجوان ها (5)

زمانیکه احساس نفخ دارید، نوشیدن آب به نظر می رسد که صرفا موجب وخیم تر شدن اوضاع شود اما معمولا این کار، شرایط را بهبود می دهد. اگر رژیم غذایی شما حاوی مقادیر زیادی فیبر باشد، بدن شما برای عملکرد بهتر، نیازمند آب بیشتری است. زیرا آب با فیبرهای قابل انحلال در آب، مخلوط می شود و آنها را مشابه یک ماده ژله ای می کند. این کار موجب بهبود حرکات روده شده و علائم نفخ را می کاهد. بعلاوه نوشیدن آب، موجب بهبود نفخ ناشی از کم آبی می شود. زیرا در زمان کم آبی، بدن به باقیمانده آب موجود می چسبد و این اتفاق موجب نفخ می شود.

6- برای کاهش وزن، نوشابه رژیمی را کنار بگذارید

نکاتی برای سلامتی.سایت نوجوان ها (3)

اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید، باید همه انواع نوشابه از جمله نوشابه رژیمی را کنار بگذارید. تحقیقات نشان میدهد کسانیکه اضافه وزن دارند و نوشابه رژیمی مصرف می کنند، نسبت به کسانی که نوشابه عادی مصرف می کنند، کالری بیشتری از مواد غذایی دریافت می کنند. بعلاوه مطالعات نشان داده است که مصرف کنندگان نوشابه رژیمی در طی 10 سال، دچار افزایش اندازه کمر بیشتر، نسبت به کسانی می شوند که این نوشابه ها را مصرف نمی کنند.

7- برای اینکه خنک شوید، مایعات گرم بنوشید

نکاتی برای سلامتی.سایت نوجوان ها (2)

کدامیک از نوشیدنی ها در یک صبح گرم تابستانی، زودتر شما را خنک می کند؟ چای سرد یا گرم؟
مطالعات جدید پاسخ را گزینه دوم معرفی می کنند و برای همین هم، در سایر فرهنگ ها، نوشیدن چای گرم در هوای گرم بسیار عادی است. وقتی شما یک نوشیدنی گرم می نوشید، بدن شما تغییر دما را حس می کند و تولید عرق را زیاد می کند. سپس در هنگام تبخیر عرق از سطح بدن، بدن شما کاملا خنک خواهد شد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
راهنمای انتخاب بوت‌های زمستانی

8- در هنگام خستگی ورزش کنید

نکاتی برای سلامتی.سایت نوجوان ها (4)

پس از یک روز طولانی و خسته کننده، ورزش آخرین چیزی است که مایلید انجام دهید. اما انجام کاری که موجب عرق کردن شود، باعث افزایش انرژی شما و سر حال شدن شما می شود. همچنین خستگی ناشی از افسردگی و وضعیت بد روحی، تنها پس از 30 دقیقه ورزش ملایم از بین خواهد رفت.

9- برای پیشگیری از ابتلا به بیماری، صابون های آنتی باکتریال را کنار بگذارید

نکاتی برای سلامتی.سایت نوجوان ها (6)

استفاده از صابون های آنتی باکتریال، همیشه هم موجب کاهش ابتلا به بیماری و یا انتقال آن به دیگران نیست و هیچ شواهدی مبنی بر اثربخشی بیشتر این صابون ها نسبت به صابون های عادی وجود ندارد. بعلاوه آنکه مواجهه مداوم با برخی مواد موجود در این دسته از صابون ها نظیر تریکلوسان، میتواند موجب مقاومت میکروبی و یا اثرات سوء هورمونی شود.

ترجمه شده از سایت www.health.com

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *