تاریخ انتشار : 1395/9/19 0:00

سلام به همه نوجوانان خوب و فعال نشریه اینترنتی نوجوان ها؛

خیلی خوشحال هستیم که توانسته ایم نظر چند هزار نوجوان کشورمان را به وب سایتی که هدفش سرگرمی، آموزش، راهنمایی و پرکردن اوقات فراغت شماست، جلب کنیم. به یاری خداوند و کمک یک خانم فرهیخته و روشنفکر توانسته ایم بخش دیگری از سایت که از زمان راه اندازی غیرفعال مانده بود را افتتاح کنیم و به یکی دیگر از اهداف این نشریه اینترنتی برسیم.

leili1

خانم دکتر لیلا سلیقه دار، دکترای برنامه ­ریزی آموزشی دارند و سال­های زیادی است که به عنوان مشاور پای صحبت نوجوان­ ها نشسته اند. ایشان همچنین به عنوان مجری تحقیق و پژوهش با آموزش و پرورش شهر تهران و برخی مدارس همکاری داشته اند. نوشته های ایشان نیز سالیان است که در مجله تخصصی رشد دانش آموز، مجله رشد تکنولوژی یا روزنامه همشهری به چاپ رسیده است. ضمن اینکه کتاب ها و جزوات آموزشی تالیف شده توسط ایشان در ادارات آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی جهت استفاده دانش آموزان، خانواده ها و فرهنگیان منتشر شده است.

از سوابق شغلی خانم دکتر سلیقه دار هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* عضو اصلی شورای تحقیقات اداره آموزش و پرورش منطقه شانزده تهران (از سال 1374 تا 1391)

* سرگروه تحقیق و پژوهش گروههای آموزشی اداره آموزش و پرورش منطقه شانزده تهران (از سال 1372 تا 1391، در دوره های تحصیلی ابتدایی و متوسطه)

* عضو ثابت کمیسیون تخصصی بررسی آثار و تالیف فرهنگیان اداره آموزش و پرورش منطقه شانزده تهران(از سال 1384 تا 1391)

* مدرس دوره های آموزش عالی فرهنگیان( از سال 1374 تا 1391)

* مدرس آموزش مهارت های زندگی شهر تهران( از سال 1382 تا 1391)

* مدرس آموزش خانواده

* مشاور خانواده و مشاور تحصیلی، رشد و تربیتی نوجوانان، کودکان و جوانان

* عضو تخصصی برنامه ­ریز آموزشی در دفتر تالیف وزارت آموزش و پرورش

* کارشناس ثابت و میهمان برنامه­ های حوزه علوم تربیتی صدا و سیما مانند برنامه دعوت و برنامه هزار و یک شب

این را هم باید اضافه کنیم که ایشان و مقالاتشان چندین و چند بار در سال های رتبه های گوناگونی را در همایش های مختلف کسب کرده اند.

ضمن آنکه ایشان تجربه برگزاری کارگاه ها و جلسات آموزشی برای دانش آموزان، والدین و معلمان را هم در کارنامه پربار خود دارند.

حال که در این سایت امکان برخورداری از یک مشاور مهیا شده است امید داریم ایشان بتوانند به شما اعضای محترم سایت در رسیدن به اهداف بلند مدت و دادن مشاوره کمک کنند. بدین منظور شما میتوانید در هر زمینه ای که احساس می کنید به همفکری و همصحبتی با یک مشاور نیاز دارید سوالات خود را بیان کنید.

کاربران عزیز 

شما می توانید سؤال خود را در کادر پایین صفحه تایپ نموده و یا از طریق ایمیل info@nojavanha.com ارسال بفرمایید.

به اشتراک بگذارید :
  1. خیلی ممنون ازجوابتون.فقط اینکه تو مدرسه سمپادم.میتونم دبیرستان روهم همینجا تحصیل کنم.اما اگه نظر شما اینه مدرسمو عوض کنم این کارو میکنم...فقط اینکه دلیل کارای اونا حسادته؟؟یاچون از اولش قطعانه جوابشونو ندادم؟؟(وقتی اذیت میکردن)....تعدادمون خیلی کمه.میترسم اگه به مدرسه دیگه ای هم برم وضع همینطور باشه..یعنی بازم تنها باشم

  2. کاربر عزیز "آیسان" خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند: دوست خوبم از اینکه به خاطر رابطه خوب با معلمت در درسهایت پیشرفت کردی برایت خوشحالم. این مدل رفتارها به معلمی که دوستش داری اعتماد بیشتری میدهد و او را از دوست داشتن پشیمان نمیکند. برای اینکه این اطمینان بیشتر شود لازم است راه ها و کارهایی را پیدا کنی تا در مواقع دوری مثل تعطیلات دلتنگی هایت را جواب دهد و با گریه و زاری سپری نکنی. اگر او بداند که تو با گریه دوری اش را تحمل میکنی نتیجه میگیرد وقتی از او تلفن هم داشته باشی چون نمیتوانی خودت را کنترل کنی پس مدام برایش مزاحمت ایجاد خواهی کرد. برای اثبات اینکه از صمیم قلب این رابطه را میخواهی و در ایجاد تعادل در آن هم توانا هستی کافی است روی کنترل احساسات بیشتر تمرین کنی. هر کار خوبی مثل خواندن شعر ،کتاب خواندن،نقاشی کشیدن و یا هر کار هنری دیگر یا انجام کارهای جدی تر را تجربه کن و ببین کدام ها گزینه خوبی برای تحمل دلتنگی و جایگزین مناسب گریه کردن هستند. یادت باشد همه ما برای مدیریت احساساتمان حساسیت ها و علایق مخصوص خودمان را داریم که لازم است آنها را کشف کنیم. موفق باشی نشریه اینترنتی نوجوان ها

  3. کاربر عزیز "سارا" خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند: دوست خوبم خیلی خوب اشاره کردی که یادگرفتن مهارتهای ارتباطی و دوستی حتما برایت خوب است تا بهتر و موثرتر از حالا بتوانی با همسالانت ارتباط داشته باشی. اما چون به هر حال درپایان پایه نهم ناگزیر به تعییر مدرسه هستی بابد بگویم که حتما تعییر مدرسه و دوستانت میتواند کمک بزرگی برایت باشد تا ارتباط بهتری را تجربه کنی. اما فعلا تا آن زمان حدود دو ماهی که تا پایان سال تحصیلی مانده سعی کن در ذهن خودت دوستانت را بیشتر درک کنی. فکر کن آنها هم احتمالا از ارتباط و دوستی خوب چیز زیادی نمیدانند، اشنباهاتی مرتکب میشوند و تجربه های بدی دارند چون خیلی رفتارهای عیرموثر و مخرب را تجربه میکنند مانند مسخره کردن، قهر کردن، تحقیر دیگران و ... همه اینها هم برای اکنون و هم بای آینده شان خوب نیست ولی وقتی سعی میکنی آنها را درک کنی اوضاع برایت راحت تر میشود. در این مدت کوتاه باقیمانده خیلی لازم نیست انها را آگاه کنی یا بجنگی سعی کن نادیده بگیریشان و حرفهایشان را نشنوی و اصلا از اینکه مثل همیشه خودت باشی تردید نکن. موفق باشی نشریه اینترنتی نوجوان ها

  4. سلام من کلاس نهمم.وقتی ازهفتم وارد مدرسه شدم اوایل با همه دوست بودم.سعی میکردم خوش رو و خنده رو باشم.درسم عالیه تو خیلی مسابقات مقام اوردم.ولی باور کنید مغرور نیستم.شخصیت و انسانیت مهمه.از اواخرهفتم بچه ها همگی با من لج افتادن.مثلا وقتی معدلم بیست شد همه همکلاسیام اعتراض کردن که منوشاگرداعلام نکنن.من تو کلاس خیلی فعال و شادبودم. تو هر درسی نظرمیدادم و سوالات زیادی از معلم میکردم.الان هم روحیه پرسشگری دارم.کسی رو اذیت نمیکردم.حتی دانشاموزای تنها که بچه ها اذیتشون میکردن.بعد همه بچه ها کم کم شروع کردن نسبت به من بی تفاوت باشن یعنی حرف میزنم یا صداشون میکنم جواب نمیدن!همه معلمام و پدر و مادرم میگن که اونا حسادت میکنن و میخان کاری کنن که من اعتماد به نفسمو ازدست بدم و افسرده بشم تا دیگه تو درسا تلاش نکنم.البته بگم چن نفر تو کلاس ما هستن که هرکس موفقیتی به دست بیاره از حسودی گریه میکنن.بیشتر روی من حساسن.یکیشون که خیلی اذیتم کرد و پیش همه منو بد میکرد.حتی مادراشون انگار به خون من تشنه اند ببینید اینو از خودم نمیگم مدیر و معلم هاهم دیدن.الان هرچی از زبونشون میاد میگن خیلی ازارم میدن.تو کلاس عذاب میکشم.البته از اول جوابشونو باید میدادم.اونا از قلدرها میترسن.حالا بچه هایی که تنها بودن هم پیش معلم متلک و کنایه به من میگن.نمیتونم جوابشونو بدم.توکلاس ما بچه ها گروه گروه دوستن و اگه بخام حقموبگیرم و ازخودم دفاع کنم اونا طرفدار دارن و ازشون دفاع میکنن...ادم زبونش بند میاد.طوری که قلبم همیشه تندتند میزنه مبادا دوباره متلک بندازن و همشون بخندن.البته بگم یه دوست خیلی صمیمی دارم ولی یدونه کافی نییست اونا میخان اون رو هم از من جداکنن که فکر میکنم موفق شدن هرچند باهم میگردیم.اون هم نمیتونه از حقش دفاع کنه.مادرش متوجه تنهاییمون شده و به بچه های دیگه التماس میکنه با دخترش دوست شن(!!!)یکی از بچه ها هم خیلی دوبه هم زنه. به نظرتون باید مدرسمو عوض کنم یا مهارت های دوست یابی رو بلد نیستم؟اینم بگم من برای دوستی پیش قدم میشم با حرف زدن و...اما دیگه نمیشه کنه باشم که!!میشه بازم باکسایی دوس شد که وانمودمیکنن ازم متنفرند؟خواهش میکنم کمکم کنید همیشه توخونمون سر این موضوع جرو بحث میکنیم.طوری که دوس ندارم با اونا اردو برم. اصلا از مدرسه بدم اومده.من عاشق همه درسا بودم.میترسم در اینده نسبت به همه بدبین شم.خیلی مقاومت کرده ام در مقابل اذیتاشون.ایا درصورت تعویض مدرسه بازهم چنین مشکلی هست یا میشه دوباره دوست شد؟؟؟کمکم کنید لطفا.چیکار کنم؟

نظر خود را بنویسید Click here to cancel the reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

عکس روز
   با ثروت و طلا و جواهر ،هر کاری می توانید بکنید جز به دست اوردن جوانی.باور کنید که جوانی چه سرمایه بزرگی است.

با ثروت و طلا و جواهر ،هر کاری می توانید بکنید جز به دست اوردن جوانی.باور کنید که جوانی چه سرمایه بزرگی است.

فرستنده :nahal65

ارسال عکس برای ما آرشیو عکس روز
حرفهایی که کهنه نمی شوند
مشاهده آرشیو
کاربران فعال سایت
loader....