Bionic arm یا دست رباتی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

bionics-615

 معمولا افرادی که دارای نقصی هستند خود را بسیار ناتوان تر از بقیه افراد می دانند و سعی می کنند که کاری را انجام ندهند و این کار باعث ناتوانی بیشتر آن ها می شود .برای رفع این مشکلات افراد زیادی مشغول به تحقیق می باشند تا بتوانند مشکل را حل کنند .

2

یکی از اعضای بسیار مهم بدن دست است زیرا شما بیشتر کارهای روزمره خود از جمله غذا خوردن را با دست انجام می دهید و همچنین برای بلند کردن اشیاو جا به جا کردن آن ها از دست استفاده می کنید و اگر روزی این دست نباشد شاید قادر به انجام بیشتر کار ها نباشید و مطمئن باشید که زندگی در آن شرایط بسیار سخت است .

 یک فیزیو تراپ  سوئدی پس از اینکه در اثر تصادف دست خود را از دست داد به همه اعلام کرد تا دستنداشته باشم دست از تلاش برنمی دارم . این حرف بدین معنی بود که تصمیم گرفته بود که دستی را برای خود بسازد از آن جا که این فرد آشنایی کامل با اجزا ی دست انسان و همچنین عملکرد هر قسمت داشت تحقیق خود را بر روی این که چگونه و از چه جنسی می تواند برای این کار استفاده کند قرار داد که این کار توانست انگیره ایی باشد برای شرکت های بزرگ .

 37719

 پس از تمامی تحقیقات انجام شده، طرح این شخص در شرکت بیونیک مورد بررسی قرار گرفت و در ابتدای کار یک نمونه کوچک از این دست با تکنولوژی رباتی ساخته شد و پس از آن نمونه بزرگ آن نیز ساخته شد که این دست  می توانست در دو قسمت باشد هم برای افرادی که از بازو دست انها قطع شده بود و هم آن هایی که دست آن ها از آرنج دچار مشکل بود که این خود از مزایای بسیار بزرگ بود .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه دو کامپیوتر را از طریق کابل به هم متصل کنیم؟

این دست توسط کمربندی که برای آن درست شده  به شانه بسته می شود و بقیه اجزای آن ربات مانند دست مشغول به کار می شوند .وزن آن سبک و حمل آن برای افراد راحت است همچنین کنترل کامل این دست به عهده خود فرد است .

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *