اختصاصي نشريه اينترنتي نوجوان هاكاردستي

وسایل لازم:

چسب چوب

چوب بستنی

لامپ های  رشته ای دیودی

کارگاه مخصوص گلدوزی

شیوه ساخت:

گام اول : ابتدا چوب های بستنی را شسته و بعد در ظرفی ریخته و بجوشانید . آن گاه به مدت 24 ساعت در همان آب قرار داده تا کاملا حالت انعطاف پذیری پیدا کنند .

كاردستي

كاردستي

گام دوم: چوب بستنی ها را از آب بیرون آورید و کمی خشک کنید سپس آن ها را به آرامی خم کرده و درون لیوان یا هر ظرف استوانه ای که خواستید قرار دهید؛ و مدت 24 ساعت به همان حال رها کنید تا کاملا شکل منحنی به خود گیرد .

كاردستي

كاردستي

گام سوم : کارگاه گلدوزی را برداشته و چوب های منحنی آماده را  از داخل با چسب چوب دور تا دور محیط دایره ای آن بچسبانید . پس از کامل شدن گلبرگ های چوبی  آن را در جایی ثابت بگذارید و اجازه دهید تا کاملا خشک و محکم شوند.

كاردستي

2كاردستي

كاردستي-

كاردستي-

گام چهارم: توصیه می کنم در این مرحله از والدین خود یا شخصی که در زمینه ی برق  فعالیت دارد کمک بگیرید . پس از خشک شدن چوب ها آن را وارونه کرده و یک یا دو رشته لامپ دیودی را دور لبه کارگاه گلدوزی با چسب بچسبانید  و انتهای آن را به سیمی که  یک سر آن دو شاخه داشته باشد وصل کنید . می توانید به دلخواه حتی از دو رنگ لامپ استفاده کنید تا در پایان نورهای زیبا تری برای چراغ خواب خود داشته باشید .

كاردستي-

كاردستي6

كاردستي

كاردستي8

گام پنجم : یک گیره فلزی پشت کار بچسبانید تا راحت تر بتوانید آن را به دیوار وصل کنید . کاردستی زیبای شما آماده نصب برروی دیوار است .

كاردستي

می توانید گلبرگ های چوبی آن را به دلخواه  یا به وسیله ی رنگ گواش یا اسپری رنگ آمیزی کنید . برای قسمت وسط گل شما می توانید از وسایل تزیینی مختلفی استفاده کنیدکه نمونه ای از آن را در زیر می بینید.

كاردستي


مطالب مرتبط

 1. مهسا

  عالی بود

 2. اندیا

  خیلی زمان می بره

 3. ali

  دستتون درد نکنه عالی بود موفق باشید

 4. mahsa

  salam azizam baraye tazyine bishtar mitunim ye ayne ba andaze dakhele kargamun sefaresh bedim va nasb konim ta ye ayne chubi dashte bashim

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

عکس روز
طلوع خورشید روستای تاریخی باویل ارسالی از: علی اکبرزاده

طلوع خورشید روستای تاریخی باویل ارسالی از: علی اکبرزاده

فرستنده :nojavanha.com

ارسال عکس برای ما آرشیو عکس روز
عضویت در خبرنامه
حرفهایی که کهنه نمی شوند
مشاهده آرشیو
custom-ads