ربات متخصص

t ربات متخصص

ربات همیار پزشک

تا به حال شما با ربات های بسیاری آشنا شدید که شاید بعضی از آن ها را از قبل می شناختید. در این مطلب شما را با رباتی که در زمینه پزشکی کاربرد دارد آشنا می کنیم.

همانطور که در تصویر می بینید این ربات همیار پزشک که به ربات متخصص نیز معروف شده است در سال های اخیر در صنعت پزشکی بسیار مفید بوده است. در ادامه با روند کار و استفاده آن آشنا خواهید شد.

ربات همیار پزشک

در بسیاری از کشورهای دنیا در بعضی موارد ممکن است برای یک بیمار خاص نیازمند یک دکتر برتر باشند که آن مریض را درمان کند. اما اگر این امکان برای آن ها وجود نداشته باشد که دکتر را حضوری به آنجا بیاورند به نظر شما بهترین راه چیست؟

۱- پرونده بیمار را به دست دکتر برسانند.

۲- با دکتر تماس تلفنی بگیرند.

شما کدام یک از این دو روش را پیشنهاد می کنید؟ در اینجا به بررسی هر دو روش می پردازیم. در روش اول چون دکتر مستقیما بیمار را نمی بیند کار مشکل است و در دومین راه نیز همین مشکل وجود دارد. اما شرکت irobot موفق شده است این مشکل را به راحتی حل کند. راه حل این شرکت استفاده از ربات هایی جدید به نام ربات های متخصص است.

ربات همیار پزشک

 ربات همیار پزشک در همه جا

این ربات ها مانند یک فرد عادی عمل کرده و حتی قدرت صحبت و حرکت دارند. ربات ها خود متخصص نیستند بلکه وسیله ای برای کار متخصصان هستند. به این صورت که این ربات ها توسط فرد متخصص در محل خود مثلا بیمارستان مورد نظر قرار می گیرند و بعد دکتر از طریق ارتباطی که شبیه ارتباط تلفنی است می تواند با بیمارهای خود ارتباط برقرار کند. به عبارتی، می تواند همزمان صدای آن ها را شنیده و به سوالات آن ها نیز پاسخ دهد و همچنین قادر خواهد بود در میان بیماران تردد کند و در صورت لزوم در اتاق جراحی حضور داشته باشد.

به عبارتی، این ربات خدمت بزرگی به دنیای بشری کرد زیرا در کشورهایی که امکان حضور دکترهای برجسته وجود ندارد این ربات این امکان را برای بیمارستان ها فراهم می کند تا از توانایی ها و تخصص های دکترهای بسیار عالی برای بیماران خود استفاده کنند.

ربات همیار پزشک

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

  • چرا رباتها؟
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی سایت مصطفی رحمان دوست

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *