فهرست طلایی کتاب های نوجوانان (رمان رابینسون کروزو)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

Robinson Crusoe.nojavanha (6)

کمی در مورد نویسنده

Robinson Crusoe.nojavanha (3)
دنیل دفو

شغل: نویسنده و روزنامه نویس

تاریخ تولد و وفات: (1660-1731)

محل تولد: لندن

دنیل در سال 1660 در لندن به دنیا آمد. در جوانی پیشه وی تجارت بود و به سیاست علاقه داشت. دنیل گاهی اوقات به نوشتن مشغول می شد. یکی از نوشته های دنیل که شهره زمان خود شد رمان معروف رابینسون کروزوئه بود.

دنیل فو که بعدا نام خود را به دنیل دفو تغییر داد، در سال 1883 به تجارت مشغول شد و در سال 1692 ورشکسته شد و بعد از یک دهه توانست بدهکاری های خود را بپردازد. پس از این شکست در سال 1703 تصمیم گرفت تجارت را ترک کند.

از آن جایی که دنیل به سیاست علاقمند بود، از سال 1683تا 1700 به عنوان روزنامه نگار به نوشتن مطالب سیاسی پرداخت. بیش تر آثار این نویسنده مربوط به دوره شاه ویلیام سوم می شود.

دنیل در سن 59 سالگی مسیر نویسندگی خود را تغییر داد و در سال 1719 رمان مشهور رابینسون کروزو را منتشر کرد.

رمان رابینسون کروزو

Robinson Crusoe.nojavanha (4)

داستان از آن جایی آغاز می شود که کروزو برخلاف میل خانواده اش که اصرار می ورزیدند به شغل وکالت خود ادامه دهد در آگوست 1651 به جمع دریانوردان می پیوندد. در طول سفر کشتی اش صدمه می بیند و غرق می شود.

 Robinson Crusoe.nojavanha (1)

رابینسون به خاطر قدرت بدنی اش در دریا نجات پیدا می کند و با ماجراهای جالب و جدیدی مواجه می شود و برای زنده ماندنش با طبیعت دست و پنجه نرم می کند. این رمان در ایران بارها به وسیله مترجمان  به فارسی برگردانده شده و به چاپ رسیده است.  ما به شما پیشنهاد می کنیم این رمان جذاب را تهیه کرده و مطالعه کنید.

 Robinson Crusoe.nojavanha (5)

Robinson Crusoe.nojavanha (7)

Robinson Crusoe.nojavanha (2)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مصاحبه اختصاصی با آقای مانی رهنما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *