کاردستی لانه پرنده برای پرنده نگری

t کاردستی لانه پرنده برای پرنده نگری

یکی از فعالیت های هیجان انگیز در طبیعت مشاهده پرندگان یا پرنده نگری است. در فضای شهرها ممکن است فقط  چند پرنده را دیده باشید اما در طبیعت می توان انواع مختلف پرندگان را مشاهده کرد. یکی از راه های جلب توجه پرندگان و تماشای آن ها ریختن غذا برای آن هاست. به همین خاطر می توانید با وسایل مختلف مثل قوطی، لانه ساده ای را بسازید تا وقتی پرندگان برای خوردن غذا دور آن جمع شدند به تماشای آن ها بپردازید.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

پرنده نگری

وسایل لازم کاردستی لانه پرنده برای پرنده نگری

  • قوطی مقوایی شیر یا آب میوه
  • چند عدد مداد
  • قاشق یک بار مصرف
  •  قیچی
  •  رنگ
  •  چسب چوب

شیوه ساخت کاردستی لانه پرنده

ابتدا قوطی شیر را شسته و خشک کنید . مراقب باشید آب، زیاد روی قوطی نماند که موجب پوسیدگی مقوا خواهد شد. از قسمت بالای قوطی مقداری خورده های پوشال و پنبه وارد قوطی کنید و تقریبا آن را تا نیمه پر کنید. سپس سر قوطی را مجدداً با چسب بچسبانید.

پس از آن روی بدنه قوطی را ابتدا یک لایه چسب چوب بی رنگ به وسیله قلم مو بمالید.(از چسب چوبی استفاده کنید که پس از خشک شدن شفاف شود.)  سعی کنید تمام قسمت های قوطی با چسب چوب آغشته شود. سپس آن را در مکان ثابت قرار دهید تا کاملا خشک شود. حال می توانید هر طرحی که دوست دارید روی بدنه قوطی نقاشی کنید. پس از خشک شدن رنگ طراحی ها، دایره ای در قسمت یک سوم بدنه قوطی برش دهید؛ تا دهانه ورودی لانه پرنده درست شود.

در قسمت زیر دهانه لانه تکه ای چوب فرو کنید. اطراف آن را نیزبا چسب محکم نمایید تا مکانی برای ایستادن پرنده ایجاد شود. لانه پرنده شما آماده است. آن را روی درخت به وسیله یک میخ نصب کنید. حالا منتظر باشید تا پرنده ها آشیانه خود را بیابند و شما بتوانید از زیبایی خلاقیت خود در طبیعت لذت ببرید.

مشاهده پرندگان

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دسر خرمایی

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *