من دوست دارم برم رشته گرافیک اما مامانم مخالفه…

t من دوست دارم برم رشته گرافیک اما مامانم مخالفه...
t من دوست دارم برم رشته گرافیک اما مامانم مخالفه...

پرسش:سلام
ببخشید مزاحمتون شدم حرفم خیلی طولانیه اما خواهش می کنم که تا آخر بخونید و سریع تر جوابمو بدید چون زیاد وقت ندارم……من دانش آموز سال اول دبیرستان هستم و باید انتخاب رشته کنم. من دوست دارم برم رشته گرافیک. اما مامانم باهام مخالفه چون یکی دو تا از فامیلامون رفتن گرافیک و الآن بیکارن. می گه می خوای بری گرافیک چه کاره بشی اما الآن راضی شده و می گه اگه بری باید دانشگاه روزانه قبول بشی. خواستم از شمام یه راهنمایی بخوام شاید بیشتر کمکم بکنه.


شرایط قبول شدن دانشگاه روزانه چطوریه؟ مثلا تو کنکور باید چطوری به سوالات جواب بدی؟ از هر درس چند تا بزنی؟ داشتن کارت بسیج فعال و مدرک هسته فرهنگی جوان هم توی رتبه تاثیر داره؟چند درصد؟
مثلا من وقتی نقاشی می کشم می تونم هرچیزیو که می بینم به همون شکل در بیارم و بکشم و چند بارم سعی کردم که از خودم نقاشی خلق کنم و موفق شدم یعنی تا الآن دو سه بار این کارو کردم ولی بیشتر موقع ها عکس هایی از اینترنت می گیرم و آن ها رو می کشم .چند بار هم خودم کاردستی درست کردم و چیز خوبی در اومده یعنی کاردستی هام اکثرا قشنگه. در همه زمینه ها مثلا انتخاب رنگ، دیزاین تولد و جشن ها تو مدرسه سلیقه خوبی دارم و همه تو این کارها مخصوصا تو مدرسه از من استفاده می کنن.


از کار عکاسی هم که دیگه خیلی خوشم میاد. فقط عاشق اینم که یه دوربین حرفه ای داشته باشم و از هر چیز قشنگی که می بینم یا از خودم و دیگران کلی عکس بندازم.به نظر شما با این ویژگی هایی که من دارم یعنی دوست دارم برم رشته گرافیک ،می تونم تو رشته گرافیک موفق بشم یا نه؟ و این که می تونم دانشگاه روزانه قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
همراه با نوجوانی جعفر ابراهیمی(شاهد)،شاعر و نویسنده
دوست دارم برم رشته گرافیک

پاسخ:

 دوست هنرمند من سلام .با توصیفاتی که کردی ، به نظر می رسه که می تونی تو رشته گرافیک موفق باشی .اما اینکه فقط بگویی:دوست دارم برم رشته گرافیک کافی نیست بلکه باید به چند نکته هم توجه کنی :

1 – برای این که توی هر رشته و کاری موفق بشی ، باید زحمت بکشی . خیلی هم زحمت بکشی !

2 – متاسفانه خیلی دانش آموزانی که به هنرستان میرن ، کسانی هستند که می خوان از درس خوندن فرار کنن . به همین دلیل فضای آموزشی غالب در هنرستان ها زیاد جالب نیست . باید حواستو خوب جمع کنی و جزو دانش آموزان خیلی خوب هنرستان باشی .

3 – داشتن کارت بسیج فعال و مدرک هسته فرهنگی جوان هم هیچ تاثیری توی کنکور نداره ! فقط و فقط زحمت و پشتکار توس که توی کنکور تاثیر داره .4 – منم به عکاسی خیلی علاقه دارم و یه دوربین نیمه حرفه ای هم دارم ! کی با هم بریم عکاسی ؟!!

رشته من گرافیکه. برای قبولی در تربیت معلم چه درسایی رو باید بیشتر بخونم؟

در مورد هزینه های تحصیل در رشته گرافیک میخواستم بدونم

معرفی رشته گرافیک

 

t من دوست دارم برم رشته گرافیک اما مامانم مخالفه...
3.2/5 - (4 امتیاز)