من زیاد دعوا نمی گیرم ولی اگه به خانوادم توهین بشه طرف مقابل رو تا حد مرگ کتک می زنم…

t من زیاد دعوا نمی گیرم ولی اگه به خانوادم توهین بشه طرف مقابل رو تا حد مرگ کتک می زنم...

پرسش:

من اسمم محمد مهدی هست. ۱۵سالمه. من زیاد دعوا نمی گیرم ولی اگه به خانوادم توهین بشه طرف مقابل رو تا حد مرگ کتک می زنم. تا الان سه بار از این دعواها گرفتم. هیچ وقت دعوا رو شروع نکردم ولی تموم کنندش خودم بودم. فقط یه نکته بگم:
اگه دوس دارید شبا خوابتون نبره و احساس گناه کنید موقعی که کتک خوردید فرار کنید. وقتی دعوا شروع شد کتک خوردی اشکت در اومد ادامه بده، یه نفس عمیق بکش. تو حتما پیروزی. تجربه دارم شک نکنید.
موفق باشید

پاسخ:

سلام محمد مهدی،

چند تا نکته خوب توی حرفات متوجه شدم که از این بابت خوشحالم، این که دعوا را تو شروع نمی کنی و این که اگر اتفاق بیفتد به هر حال تمام کنده دعوا هستی اینا خیلی خوبن، این که در برابر اهانتی که ممکن است به خانواده ­ات بشه حساسیت داری و واکنش نشون میدی هم خیلی خوبه، و این که گفتی باید در موقعی که احساس شکست می ­کنی به خودت بگی که نه من شکست نمی­ خورم و باید ادامه بدم هم خوبه،  اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کردی که تفاوت آدم­ ها با داشتن عقل و منطق و زبان برای گفت ­و گو با موجودات دیگری که از این مواهب برخوردار نیستند چیه؟ به نظرت اگر کسی بتونه در کمال عصبانیت و ناراحتی، خودشو کنترل کنه، حرفشو با منطق بیان کنه و دیگری را وادار کنه که مانند خودش مثل یک انسان رفتار کنه، شجاع نیست؟ به نظر من که این کار هم سخت ­تره، هم شجاعانه ­تره و هم این که بیش تر شایسته آدم ­هاست. ما باید یاد بگیریم که در برابر دیگران همون ­قدر که در برابر خانواده خودمان مسئول هستیم، مودب و با کنترل هیجاناتمون رفتار کنیم و من اطمینان دارم که هرگز دعوای فیزیکی آدم­ ها در هر شرایطی پسندیده نیست.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پیشنهادهایی برای درس خواندن و انجام تکالیف

 

برای آشنایی با خانم مشاور و نحوه طرح پرسش خود از ایشان اینجـــــــــــا را کلیک کنید.

 

t من زیاد دعوا نمی گیرم ولی اگه به خانوادم توهین بشه طرف مقابل رو تا حد مرگ کتک می زنم...
امتیاز به این نوشته