, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وقتی شما در جاده هستید بعضی از مواقع ممکن است تایر ماشین شما پنچر شود و نیاز به تعویض تایر داشته باشید، برای این کار شما به جک نیاز دارید که به زیر ماشین بگذارید و تایر پنچر شده را با تایر نو تعویض کنید و به راه خود ادامه دهید. در این مطلب ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از جک استفاده کنید.

آماده کردن ماشین برای تعویض چرخ ها 

در قدم اول یک جای مناسب برای پارک کردن وسیله نقلیه خود پیدا کنید. یک مکان مناسب که در شیب نباشد یا در وسط ترافیک یا بین شلوغی نباشد برای تعویض چرخ ها پیدا کنید. معمولا گاراژها و پارکینگ های عمومی بهترین جا برای این کار هستند.
 

استفاده از جک ماشین.سایت نوجوان ها (1)

در قدم بعد برای اطمینان کار ترمز دستی خود را بکشید تا موارد احتمالی برای شما اتفاق نیافتد. ترمز دستی به شما کمک می کند که در حین بالا بردن ماشین به عقب برنگردد.

در بعضی از مواقع ما مجبور هستیم که خودمان چرخ را عوض کنیم و دسترسی به وسایل پیشرفته ای که در گاراژ هستند نداریم. در آن صورت باید از جک دستی که معمولا در تمام ماشین ها هست استفاده کنیم. (در این مطلب فرض بر این گرفته شده است که ما در گاراژهای تعمیرگاهی هستیم. ) از جک هیدرولیک استفاده کنید و موقعیت آن را در زیر ماشین مشخص کنید و آرام جک را در زیر ماشین قرار دهید. 

استفاده از جک ماشین.سایت نوجوان ها (2)

وسیله نقلیه خود را با جک هیدرولیک حداقل ۵ تا ۷سانتی متر از زمین بلند کنید. جک را در زیر ماشین قرار بدهید و شروع به جک زدن بکنید تا جایی که چرخ ها از زمین بلند شده باشند و به راحتی بتوانید چرخ ها را در هوا بچرخانید. توجه داشته باشید ماشین خود را از حدی که مورد نیاز شما است بالاتر نبرید. این کار ممکن است به ماشین شما آسیب بزند.

استفاده از جک ماشین.سایت نوجوان ها (3)


کار گذاشتن جک در زیر ماشین 

جک خود را در قسمت لبه آهنی برای جک قرار بدهید. معمولا در دو طرف ماشین ها یک لبه نازک آهنی قرار داده اند. برای همین کار که جک در این لبه قرار می گیرد و ماشین را بلند می کند. 

جک را تا جایی که مورد نیاز است بالا ببرید. در اول شما باید تنظیم کنید که جک دقیقا در کجا قرار بگیرد که روی لبه بیافتد. بعد از این که کار جک تمام شد و به اندازه کافی جک را بالا آوردید می توانید برای این که جک تکان نخورد از یک پین مخصوص استفاده کنید تا جایی که کارتان تمام شود و بخواهید جک را پایین بیاورید. 

استفاده از جک ماشین.سایت نوجوان ها (4)

بعد از این که جک را در زیر ماشین قرار دادید برای این که مطمئن شوید که ماشین حرکت نمی کند و در حین کار برای شما مشکلی به وجود نمی آورد. از عقب به ماشین یک فشار کمی وارد کنید. ماشین نباید حرکت کند و باید ثابت در سر جای خود بایستد. در این صورت هیچ مشکلی نیست و شما می توانید کار تعویض چرخ ها را انجام دهید و در آخر این که کار شما تمام شد. توانستید جک را در جای خود قرار بدهید و چرخ ها را تعویض کنید. بعد از این که چرخ ها را تعویض کردید جک را پایین بیاورید و چرخ پنچر شده را پنچرگیری کنید تا برای دفعات بعد مورد استفاده قرار گیرد. 

استفاده از جک ماشین.سایت نوجوان ها (5)

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید