اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شیوه  اجرا 

در این بازی بازیکن ها حرکتی مانند تنیدن تار عنکبوت انجام می دهند. به عبارتی مانند عقربه ساعت دور خود می چرخند. روی زمین یا روی پارچه در 4 رنگ (قرمز- آبی- زرد- سبز)  دایره های رنگی کشیده می شود. هر بازیکن رنگی را برای خود انتخاب می کند و با سوت و انتخاب داور بازی آغاز می شود. مثلا داور رنگ قرمز با پای چپ را اعلام می کند. بازیکن رنگ قرمز باید بلافاصله پای چپ خود را روی رنگ مورد نظر بگذارد. در انتخاب بعدی داور هم رنگ و هم پا را  عوض می کند و به همین ترتیب بازی بین بازیکن ها ادامه می یابد. حال اگر بازیکنی حین اجرا زمین بخورد یا به غیر از دست و پا مثلا از آرنجش کمک بگیرد، از دور مسابقه خارج می شود. این بازی تنها یک برنده دارد که در پایان بازی همه رقیبان خود را خارج کرده و تمام انتخاب های داور را درست انجام داده است.

1

بازی (1)

قوانین بازی

1- بازی کنان باید کفش های خود را کنار بگذارند.

2- یک نفر را به عنوان داور بازی در نظر بگیرید. داور باید تمام مدت بازی همه بازیکن ها را در نظر داشته باشد و اگر خلافی از بازیکن ها سر زد او را از دور مسابقه حذف کند.

3- بازیکن ها حتما باید با یک نقطه از کف دست یا پا دایره ها را لمس کنند. اگر بازیکنی در حین اجرای بازی بر زمین افتاد یا زانو و یا آرنجش بر روی زمین قرار گرفت از دور بازی حذف خواهد شد.

4- بازی می تواند با 2، 3 یا 4 بازیکن اجرا شود تا زمانی بازی ادامه پیدا می کند که تنها یک بازیکن در کار باقی بماند و بقیه از دور مسابقه حذف شوند.

5- برای هر رنگ 4 جهت وجود دارد (دست راست - دست چپ - پای راست - پای چپ) بهترین کار این است که 4 رنگ مقوا را انتخاب کرده و آن را به صورت کارت هایی برش بزنید و روی هر رنگ یکی از عضوها را همراه با جهت بنویسید تا داور بتواند راحت تر آن را انتخاب کند.

بازی (2)

 6- دایره ای درست کنید و هر چهار رنگ را در کناره های آن (به جای اعداد ساعت) رنگ آمیزی کنید و هنگامی که عقربه وسط آن را داور بچرخاند روی هر رنگ و جهتی که ایستاد بازیکن همان رنگ آن را اجرا کند.

بازی (3)

بازی (4)


مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

عکس روز
طلوع خورشید روستای تاریخی باویل ارسالی از: علی اکبرزاده

طلوع خورشید روستای تاریخی باویل ارسالی از: علی اکبرزاده

فرستنده :nojavanha.com

ارسال عکس برای ما آرشیو عکس روز
عضویت در خبرنامه
حرفهایی که کهنه نمی شوند
مشاهده آرشیو
custom-ads