آسان ترین روش‌های کالری سوزی برای آدم های گرفتار!

t آسان ترین روش‌های کالری سوزی برای آدم های گرفتار!

زندگی ماشینی و مدرن، همه ما را به سمت یک جانشینی و سکون سوق داده و همین یک جانشینی، بلای جانمان شده است! افزایش وزن، چاقی، کاهش سن سکته های قلبی و مغزی و ابتلا به انواع بیماری های قلبی و دیابت، همه و همه، از عوارض تغییر شیوه زندگی در دنیای ماشینی امروز است. شاید خیلی از ما تا نام ورزش و تحرک میان بیاید، بگوییم وقت کافی برای انجام کارهای روزمره خود هم نداریم، چه برسد به ورزش کردن! اما راه های بسیار ساده ای وجود دارند که می توان با اختصاص کمترین زمان ممکن، بیشترین بهره را از آن ها برد و کالری بیش تری در طول روز سوزاند؛ راه هایی که در این مطلب به آن ها اشاره خواهدشد.

ساعتی یک بار از جایتان بلند شوید

کالری سوزی (2)

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

اگر کارمند هستید و مجبورید ساعت های طولانی در طول روز بنشینید، هر 1 ساعت یک بار حدود 15 دقیقه از جای خود بلند شوید و سر پا کارهایتان را انجام دهید. در طول انجام کار هم مدام پا به پا شوید تا همین تحرک کوچک، سوخت و ساز بدنتان را افزایش بدهد. این توصیه را هنگام انجام کارهای خانه هم به خاطر داشته باشید.

به جای تلفن زدن به همکارتان به اتاقش برویدا

کالری سوزی (1)

اگر با همکاران خود کاری دارید یا یک لیوان چای یا قهوه بین روز می خواهید، از تلفن استفاده نکنید. خودتان به اتاق همکارتان بروید یا به آشپزخانه بروید و برای خودتان چای و قهوه درست کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ترفندی برای سیاه‌شدن مجدد موهای سفیدشده

به جای صندلی، روی توپ بنشینید

کالری سوزی (3)اگر در اتاق تنها هستید، میزتان بلند است و ارباب رجوع ندارید، به جای صندلی روزی یکی- دو ساعت روی توپ های بزرگ ورزشی بنشینید. البته اگر در محل کار نمی توانید از این توپ ها استفاده کنید، در خانه از آن ها کمک بگیرید. به علاوه، بهتر است هنگام نشستن، مدام بالا و پایین بروید و بدنتان را به کالری سوزی بیش تر تحریک کنید.

وقتی نشسته اید دست و پایتان را تکان دهید

اگر مجبورید بیش از 30 دقیقه در وضعیت نشسته یا ایستاده باقی بمانید، حتما پاهایتان را تکان دهید، پا به پا شوید یا حتی در صورت امکان و هنگام کارهای سرپایی که دستتان درگیر نیست، دست ها را هم کنار پهلوها شل کنید و تکان دهید.

ریموت کنترل تلویزیون را دور از دسترس خود بگذارید

کالری سوزی (4)برای ایجاد انگیزه برای تحرک بیش تر، کنترل وسایل گرمایشی، سرمایشی و صوتی و تصویری را از خودتان دور کنید تا برای استفاده از وسیله مورد نظرتان، مجبور شوید از جایتان بلند شوید.

موقع حرف زدن بایستید؛ ننشینید!

اگر می خواهید کاری را به همکاری یا یکی از اعضای خانواده تان توضیح دهید، حتما سرپا بایستید و تحرک محدودی هم هنگام حرف زدن داشته باشید.

پای تلویزیون ننشینید! بایستید!

گاهی برای تماشای تلویزیون، سرپا بایستید و راه بروید. در طول این راه رفت، بدن خود را هم به سمت چپ و راست بچرخانید تا کالری بیش تری بسوزانید. در طول این نوع راه رفتن با لباس های راحت خانگی، می توانید عضلات شکمتان را هم منقبض کنید تا چربی سوزی بیش تری در ناحیه شکم ایجاد شود.

8- 10 دقیقه قبل از ناهار درجا بزنید

همه کارمندان، ساعت خاصی برای صرف ناهار دارند. بهتر است تنها 10 دقیقه از این زمان را به کالری سوزی اختصاص بدهید. یعنی 10 دقیقه قبل از ناهار با سرعت بالا درجا بزنید یا ورزشی شبیه طناب زدن انجام بدهید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آسیب هایی که لمینت به دندان ها می زند!

در حالت نشسته از فنر و کش ورزشی استفاده کنید

کالری سوزی (5)در زمان استراحت، یک فنر یا حلقه ورزشی را در دستتان باز و بسته کنید. هنگام کارهای نشستنی هم می توانید کش ورزشی را دور پاهایتان بپیچید و با نیرویی که برای باز و بسته کردن پاهای کش دار خود به کار می برید، کالری بیش تری بسوزانید.

دست هایتان را با هر دم و بازدم باز و بسته کنید

وقتی در حال مطالعه هستید و مجبورید برای ساعاتی یک جا بنشینید و کاری هم با دستان خود ندارید، دست هایتان را با هر دم و بازدم، باز و بسته یا بالا و پایین کنید.

در حالت نشسته، ورزش کشش انجام دهید

کالری سوزی (6)بعد از هر 45 دقیقه کارکردن، تنها 7-5 دقیقه از جایتان بلند شوید و ورزش های کششی انجام دهید. هرچه کشش ایجادشده در عضلاتتان بیش تر شود، خستگیتان هم بیش تر رفع می شود و کالری بیش تری می سوزانید. هم چنین می توانید وقتی مجبور به انجام کارهای نشستنی هستید، با تکان دادن پهلوهای خود به چپ و راست، قدری کالری سوزی بدن خود را بالاتر ببرید. در حالی که نشسته اید، کف پاها را هم از زمین فاصله بدهید و چند ثانیه پا در هوا بمانید و به حالت اولیه برگردید.

موقع مسواک زدن راه بروید

برای مسواک زدن، لازم نیست یک جا بایستید. می توانید 3 تا 5 دقیقه برای مسوالک زدن در نظر بگیرید و در طول این مدت، پاهایتان را هم در طول راه رفتن، بلرزانید.

به ماشین معتاد نشوید

اگر از خودروی شخصی استفاده می کنید، برای مسیرهایی که زیر 20 دقیقه پیاده روی دارند، قید ماشین سواری را بزنید و پیاده رفت و آمد کنید. برای مسیرهای طولانی تر، سعی کنید یک روز در میان از خودروی شخصی استفاده کنید تا فرصتی برای پیاده روی داشته باشید.

t آسان ترین روش‌های کالری سوزی برای آدم های گرفتار!
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *