عکاسی در محرم/چگونه از مراسم محرم عکاسی کنیم

چگونه از مراسم محرم عکاسی کنیم
t عکاسی در محرم/چگونه از مراسم محرم عکاسی کنیم

هر ساله که به تماشای دسته های عزاداری می رویم در این بین عکاسانی را می بینیم که مشغول عکاسی در محرم و از این مراسم هستند یا شاید خودتان نیز به این کار پرداخته اید. شما می توانید با ثبت تصاویر زیبا در ثواب این مراسم شریک باشید. اما برای عکاسی در محرم چه کاربایدکرد؟

عکاسی ازمحله خودتان

اگر در شهرستان یا روستای خود هستید سعی کنید از مراسمی که مختص روستا یا شهر خودتان است، عکاسی کنید. چون این مراسم می تواند برای کسانی که به آن ها دسترسی ندارند، بسیار جالب توجه باشد.

وسایل و لوازم برای عکاسی در محرم

وقتی که از خانه به قصد عکاسی بیرون می روید سعی کنید دوربین خود را کاملا شارژ کنید. یا در صورت امکان دو باتری به همراه داشته باشید. به این ترتیب در صورت اتمام یکی از آن ها، از دیگری استفاده می کنید.

سعی کنید در روز به عکاسی کنید. چون در شب عکاسی بسیار مشکل می شود و به تجهیزات مخصوص احتیاج دارد.در عکاسی از دسته های سینه زنی  باید سعی کنید به اندازه کافی سریع باشید؛ و دائم به دنبال پیدا کردن سوژه و موقعیت های مناسب باشید. اگر می توانید در بلندی قرار بگیرید تا دید مناسبی پیدا کنید.

اگر شما به اندازه کافی سریع نباشید، قطعا سوژه های زیادی را از دست می دهید. سعی کنید نگاه خلاقانه و جدیدی داشته باشید و صرفا عکس هایی که دیگران قبلا ثبت کرده اند را تکرار نکنید.برای تسلط بیشتر و سریع عمل کردن باید با مثلث نوردهی که قبلا توضیح دادیم آشنا باشید؛ که تمام وقت خود را صرف تنظیم نور نکنید. برای عکاسی در هر موقعیتی لازم است حداکثر دو یا سه بار نور خود را تنظیم کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه با دوربین های هوشمند کنون عکاسی کنیم؟ (۱)

استفاده از هردو لنز واید وتله برای ثبت این گونه مراسم ضروری است.  بنابراین اگر لنزهای مختلفی دارید؛ به نحوی آن ها را درکیف یاجیب جلیقه خود بگذارید که بتوانید در شلوغی برنامه ها سریع آن ها را تعویض کنید.

نکته مهم

سعی کیند به آداب و رسوم مراسم کاملا احترام بگذارید وبه نحوی رفتار نکنید؛ که باعث ناراحتی مردم در مراسم عزاداری شوید. این مراسم آیینی کاملا اعتقادی است و همدلی با مردم می تواند به شما کمک کند که به راحتی از زوایای مختلف این گونه برنامه ها عکاسی کنید .

اکنون نمونه هایی از عکس های محرم را می بینیم.

عکاسی درمحرم

عکاسی در محرم

عکاسی در محرم

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (3)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (4)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (6)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (8)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (7)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (12)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (11)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (10)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (9)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (15)

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (16)

پیرغلام

عکاسی در محرم

عکاسی در محرم

نوجوانان در مجرم

شمع نذری

عکاسی محرم.سایت نوجوان ها (21)

عزاداران

 

عکاسی در محرم

 

t عکاسی در محرم/چگونه از مراسم محرم عکاسی کنیم
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *