آموزش ‌مهارت‌های رفتاری با «من معذرت نمی‌خواهم»

t آموزش ‌مهارت‌های رفتاری با «من معذرت نمی‌خواهم»

کتاب من معذرت نمی خواهم

“من معذرت نمی‌خواهم” داستانی تخیلی است که مهارت‌های رفتاری را به کودکان می‌آموزد و از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راهی بازار نشر شده است.

به نقل از روابط ‌عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، به تازگی کتاب «من معذرت نمی‌خواهم» برای گروه سنی «ب و ج» (6 تا 11 سال) از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به انتشار رسیده است.

این کتاب داستان پسربچه‌ای به اسم واسیا است که نمی‌خواهد به خاطر رفتار بدی که داشته، عذرخواهی کند. او از خانه بیرون می‌رود و تا مدت‌ها برنمی‌گردد و در این میان ماجراهای متفاوتی را از سر می‌گذراند و با حیوانات دوست می‌شود.

کتاب «من معذرت نمی‌خواهم» نوشته‌ سوفیا پروکوفیوا بوده و رضی هیرمندی ترجمه آن را برعهده داشته است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «تن واسیا آن‌چنان از سرما یخ زده بود که مدتی طول کشید تا بر اسب سوار شود. اسب در میان درختان یورتمه می‌رفت و واسیا دست و صورتش را لابلای یال او پنهان کرده و چشم‌هایش را بسته بود. اسب به‌خانه‌ خود رسید. از پله‌های خانه‌اش به ایوان و از ایوان به داخل اتاقش رفت. خانه‌اش بزرگ و قرص و محکم بود. اما کاملاً خالی. نه اسبابی، نه اثاثیه‌ای، تنها در گوشه‌ اتاق یک کپه علف خشک بود.»

واسیا که در ابتدا آرزوی داشتن اسب چوبی داشته است، در این داستان با اسبی واقعی دوست می‌شود و به راه خود ادامه می‌دهد. در این میان او با چالش‌های متفاوتی روبرو می‌شود و یاد می‌گیرد که برای رسیدن به خواسته‌هایش باید شیوه‌ رفتار خود را تغییر دهد.

این کتاب که نخستین‌بار در سال 1367 منتشر شده بود به تازگی با ویرایش جدید و به قیمت پنح هزار و 500 تومان در تمام کتاب‌فروشی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح کشور عرضه شده است.

 

 

t آموزش ‌مهارت‌های رفتاری با «من معذرت نمی‌خواهم»
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چطور یک غول جنگلی، محبوب کودکان شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *