آویز

t آویز

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

سیم مفتولی

سنگ درشت صاف

چسب کاغذی

ابزار جواهر سازی (دو نوع دم باریک و سیم چین)

شیوه ساخت 

برای ساخت این مدال زیبا سعی کنید از ابزار جواهر سازی استفاده کنید تا کار در انتها ظرافت بیش تری داشته باشد. ابتدا 3 عدد سیم  15 سانتی را جدا کنید. توجه داشته باشید اندازه ها تقریبی است و می توانید به دلخواه آن را تعییر دهید. سپس سنگ را روی سطح صافی قرار دهید و سیم را دور محیط آن حالت دهید و با چسب کاغذی سیم را روی بدنه سنگ صابت نگه دارید.

دو عدد سیم بعدی را یکی زیر سنگ و یکی روی سنگ با چسب کاغذی ثابت کنید طوری که قطر سنگ کاملا بین این سه عدد سیم قرار گیرد (سیم اول وسط و دو سیم بعدی کناره راست و چپ سنگ )

قسمت بالی سیم ها را با چسب کاغذی به هم متصل کنید تا در هنگام اجرای مرحله بعدی مزاحمتی برای شما ایجاد نکند. یک سیم بلند دیگر در نظر بگیرید.

برای بافت این قسمت یک بار سیم را از زیر سیم ردیف وسط رد کنید 3 بار آن را دور همین سیم آن را بپیچید و با دم باریک آن ها را کاملا به هم نزدیک کنید. برای ردیف های بعد به این شیوه عمل کنید. ابتدا سیم را از زیر سیم سمت راست رد کنید و 2 دور دور آن بپیچید سپس از زیر سیم ردیف وسط، باز هم 2 دور دور آن بپیچید سپس از زیر سیم سمت چپ و مجددا دور آن 2 دور بپیچید. به همین شیوه تا دور  مدال و هر سه سیم با سیم های دیگر کاملا پیچیده شود.

اگر در بین کار سیم ازطول کم آمد، نگران نباشید مجددا سیم دیگری جدا کنید و با 2 بار پیچیدن و محکم کردن دور سیم اصلی مجددا ادامه بافت را انجام دهید. در پایان اضافه سیم را با سیم چین جدا کنید و سر آن را زیر بقیه سیم ها مهار کنید. دقت داشته باشید که هرچه پیچش سیم ها به هم نزدیک تر باشد مدال شما زیباتر خواهد بود. مدال شما در این مرحله آماده است می توانید با سیمی دیگر شکل های تزیینی درست کنید و قسمت های پایین و بالا را تزیین مختصری داشته باشید اما توجه داشته باشید از زیبایی سنگ چیزی را نپوشانید و از کار و خلاقیت خود لذت ببرید.

آویز (1)

آویز (2)

آویز (3)

آویز (4)

آویز (5)

آویز (6)

t آویز
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش کشیدن نقاشی سگ کودکانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *