,

 

 

کرگدن

گونه های این حیوان

در کل پنج گونه از این حیوان وجود دارد. سه گونه کرگدن در جنوب آسیا وجود دارند و دو گونه دیگر در آفریقا هستند. گونه های مختلف کرگدن ها ،  سیاه ،سفید ، هندی ، جوان و سوماتران نام دارند.  برخی ملیت ها کرگدن را ” بینی شیپوری” می نامند.

کرگدن

هر پنج گونه این حیوان  ها تا وزن بالاتر از ۱۰۰۰ کیلوگرم رشد می کنند. کرگدن سفید تا بیش از ۳۵۰۰ کیلوگرم رشد می کند. بعد از فیل ، این گونه بزرگ ترین پستاندار روی زمین است. سه گونه از کرگدن ها در معرض خطر انقراض هستند.

کرگدن

پوست ضخیم حیوان مانند زرهی است که از آنها در برابر محیط بیرون محافظت می کند. برخلاف بدن بزرگ ، آن ها  مغز کوچکی دارند. کرگدن های هند و جاوه تنها یک شاخ دارند.  در حالی که نوع سوماترایی آن ها دو شاخ دارد. شاخ های این جانوربزرگ  از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است. همان طور که شما نوجوانان عزیز می دانید کراتین ماده ای است که پوست و مو از آن تشکیل شده است.

-نوجوانی سواربرحیوان

جای تاسف است که بدانید ، بیشتر حیوانات  توسط انسان ها شکار می شوند .وبیشتر این شکارها به خاطر شاخ های این حیوان است.

شاخ حیوان

استفاده پزشکی از شاخ کرگردن  در چین و برخی نقاط باعث شده این حیوان بیچاره نسلش به خطر انقراض بیفتد. برخی مردم معتقدند استفاده ازشاخ  این حیوان  به انسان قدرت زیادی می دهد. کرگدن ها حیواناتی گیاه خوار هستند. نکته جالب اینجاست که رنگ پوست گونه کرگدن سفید ، خاکستری است!

شاخ حیوانات شکار شده

این حیوانات  دارای جثه ای بزرگ و سنگین هستند و معمولا جثه سنگین شان را به کندی حرکت می دهند. آن ها نسبت به محیط اطراف خود کم توجه اند .آنها  حیوانات دیگر را شکار نمی کنند زیرا آن ها علف و گیاه خوارند. جثه سنگین آن ها بر روی چهار پای کوتاه قرار دارد و هر پا دارای سه انگشت است. کرگدن ها در زمره حیوانات سم دار هستند و به خانواده اسب ها تعلق دارند.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

کرگدن

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید