اتو، موها را بدرنگ می‌کند؟

t اتو، موها را بدرنگ می‌کند؟

اتوی مو

شاید شما هم این را شنیده‌اید که رنگ کردن بیش از حد موها یعنی بیشتر از سالی 10 بار می‌تواند ضررهایی برای موها و گاهی هم سلامت تان داشته ‌باشد اما گاهی رنگ موها کدر یا بدرنگ می‌شوند و درخشش خود را از دست می‌دهند و چاره‌ای جز رنگ کردن باقی نمی‌ماند. اگر یاد بگیریم چگونه از موهای رنگ‌شده مراقبت کنیم که رنگ‌شان همیشه براق و زنده باقی بمانند، دیگر لازم نیست مدام برای بازگرداندن زیبایی‌شان موها را رنگ کنیم.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

 اول از همه بدانید بعد از رنگ کردن حداقل تا 24 ساعت نباید موها را شامپو کرد تا رنگ بتواند به خوبی در ساقه مو نفوذ کند. این قانون کلی را هم بدانید که شستن کمتر موها مساوی است با دوام بیشتر رنگ مو چون وقتی موها را زیاد بشویید، شامپو چربی‌های طبیعی روی مو را که از رنگ محافظت می‌کند، از بین می‌برد. بهترین حالت، شستن دوبار در هفته موهاست؛ اگر هم موهای‌تان خیلی چرب است تا حدی که ریشه‌های‌تان کاملا کثیف به نظر می‌رسد، می‌توانید از تکنیک شامپو خشک استفاده کنید.

با آب داغ دوش نگیرید

آب داغ غیر از این که باعث خشکی موها می‌شود، عمر رنگ موها را هم کوتاه می‌کند. حرارت باعث باز شدن پولک‌های کوتیکول می‌شود، رنگ موها را از بین می‌برد و رطوبت موها را کم می‌کند. موهای‌تان را شامپو بزنید و با آب با درجه حرارت استاندارد (20 تا 25 درجه سانتی گراد) بشویید، بعد دوباره با سردترین آبی که می‌توانید تحمل کنید آن ها را شست‌و‌شو دهید تا منفذهای کوتیکول بسته شود. این کار باعث ماندگارتر شدن رنگ موها می‌شود.

اتو، موها را بدرنگ می‌کند

به‌طور کلی تمام وسایل حالت‌دهنده داغ مثل اتو، فرکننده‌ها یا. . . می‌توانند رنگ موها را کدر و بدرنگ کنند به خصوص اگر رنگ موهای‌تان بور یا قهوه‌ای مایل به قرمز باشد. اگر می‌خواهید رنگ موهای‌تان کمترین آسیب را ببیند باید اول آب موها را کاملا با حوله بگیرید تا جایی که موها فقط کمی نمدار به نظر برسند و بعد از سشوار یا اتو استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم با کمترین دمای ممکن موها را حالت دهید. همچنین برای سشوار کشیدن، سشوار نباید هرگز با مو تماس داشته باشد و بهتر است با فاصله و با حرارت ملایم استفاده شود. علاوه بر این ها برای برس زدن از شانه‌هایی که فاصله دندانه‌های کمی دارند، استفاده نکنید زیرا باعث شکنندگی موهای رنگ‌شده می‌شوند.

نرم‌کننده قانون دارد

استفاده از نرم‌کننده‌ها یا ماسک‌های خانگی قبل از رنگ کردن موها، خوب است اما بعد از رنگ کردن، رنگ مو را از بین می‌برند به خصوص رنگ موهای قرمز یا شرابی. نرم‌کننده یا ماسک توسط فولیکول مو جذب می‌شود تا به مو رطوبت زیادی برساند و وقتی با آب شسته می‌شود، مولکول رنگ را هم با خودش می‌برد و به‌تدریج رنگ مو محو می‌شود.

موقع شنا کردن یا آفتاب گرفتن دقت کنید

در برابر نور خورشید و کلر از موهای‌تان محافظت کنید. وقتی زیر نور خورشید، در استخر یا دریا هستید، از یک محافظ موی دارای SPF استفاده کنید تا رنگ موهای‌تان از بین نرود. از محصولاتی که حاوی روغن آفتابگردان هستند هم می‌توانید استفاده کنید چون آنتی‌اکسیدان دارند و از مو محافظت می‌کنند.

t اتو، موها را بدرنگ می‌کند؟
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
۱۱ راه ساده برای تقویت فن بیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *