اولین حوادث رانندگی دنیا

اولین حوادث رانندگی دنیا
t اولین حوادث رانندگی دنیا

حوادث رانندگی در ایران همیشه درد سرساز بوده است و سال هاست که اتومبیل ها در خیابان ها و جاده ها قربانی می گیرند. استاندارد نبودن جاده ها، کیفیت پایین ماشین ها و از همه مهم تر بی توجهی رانندگان به قوانین، اصلی ترین علت این همه مرگ و میر است.

اما حوادث رانندگی قدمتی برابر با اختراع این وسیله آهنی متحرک دارد. اولین تصادف ثبت شده در تاریخ مربوط به سال ۱۸۹۱ در ایالت اوهایو آمریکا است. در این تصادف جیمز لمبرت در حال راندن یکی از ماشین های اختراعی خود بود که با درخت برخورد کرد. هرچند دو سرنشین این ماشین به شدت مجروح شدند اما زنده ماندند. اولین تصادف منجر به مرگ در سال ۱۸۹۶در لندن اتفاق افتاد.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

اولین حادثه از حوادث رانندگی در ایران

اتومبیل برای اولین بار در زمان مظفرالدین شاه و بعد از سفر او به اروپا وارد ایران شد. در سال های اول فقط شاه و درباریان می توانستند اتومبیل داشته باشند اما به مرور تعداد ماشین ها زیادتر شد تا آن که در سال ۱۳۰۵ اولین حوادث رانندگی در ایران نیز اتفاق افتاد. اولین قربانی تصادف در ایران یکی از بزرگ ترین موسیقی دانان ایرانی یعنی استاد درویش خان بود. اتومبیلی در خیابان سپه تهران به درشکه حامل استاد درویش خان برخورد می کند و باعث فوت او می شود.

خوب است بدانید درویش خان از صاحبان سبک در موسیقی سنتی ایران و از افراد تاثیرگذار بر موسیقی بود. تصنیف زمن نگارم از معروف ترین تصنیف های اوست که احتمالا همه آن را شنیده اند. مرتضی نی‌داوود، ابوالحسن صبا، موسی معروفی، نورعلی برومند و سعید هرمزی از شاگردان استاد درویش خان بودند که هرکدام از بزرگان عرصه موسیقی شدند.

عکس هایی که می بینید تصاویر ثبت شده از اولین حوادث رانندگی در دنیا است.

تصاویری از حوادث رانندگی در دنیا
تصاویری از حوادث رانندگی در دنیا

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش ساده و آسان طریقه نصب روبیکا

t اولین حوادث رانندگی دنیا
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *