اطرافیان با دوستان من مخالفند

t اطرافیان با دوستان من مخالفند

پرسش

من با پنج نفر از دوستام از پارسال یه اکیپ تشکیل دادیم. یه اکیپ مثل همه اکیپا ولی کلاس ششم بودیم که یهو همه باهامون لج کردن انگار. یکی از معلمامون بدون اینکه دلیلی بیاره هر چند وقت یه بار بهمون میگفت که شما نباید با هم دوست باشین. میگفت دوستیتون بهتون لطمه میزنه ولی نمیگفت چرا. یه عده از بچه های کلاس که کلا مشکل داشتن میومدن صداقت رابطمونو میبردن زیر سوال. بعدم که چیزی بهشون می گفتیم دعوا درست میشد. ما همه طرفدار یه گروه موسیقی بودیم و واسه همین همون معلممون بیشتر بهمون گیر میداد. حتی مامان یکی از بچه ها هم نمیخواست بذاره دخترش دیگه باهامون در ارتباط باشه. به خاطر اینکه فکر میکرد ما باعث میشیم به درسش نرسه و این در حالی بود که درس هممون اگه نخوایم یکی دو تا نمره پایینو اون وسط مسطا حساب نکنیم خوب بود. حتی معلمه با مامان منم حرف زده بود و بهش گفته بود که دخترت با آدمای درستی دوست نیست!! هر جوری که بود مقاومت کردیم و سال تحصیلی تموم شد. ما الان از طریق اینترنت با هم در ارتباطیم ولی تقریبا هفته ای یه بار با هم دعوامون میشه. سر چیزای الکی. مثلا آخرین بار یکی از بچه ها یه عکس از آرتیست مورد علاقش فرستاد توی گروهمون. یکی دیگه از بچه ها از اون آرتیست خوشش نمیومد و همین باعث شد دعوامون بشه. ما حتی یه بار تو دوره مدرسه رفتیم پیش مشاور مدرسمون ولی اون مشاور بدون توجه به احساساتمون و بدون توجه به اینکه اصلا دلمون نمیخواست از هم جدا شیم، گفت اگه این همه مشکل سر راهتون هست بهترین راه اینه که بیخیال دوستیتون بشین. اون روز ما هممون گریه کردیم. بیشتر از چیزی که میشه فکرشو کرد. پیش خودمون میگفتیم واقعا باید پشت پا بزنیم به همه سختیایی که کشیدیم؟ ولی این کارو نکردیم. ما دوستیمونو حفظ کردیم ولی نمیدونم چرا الان داره اینجوری میشه. بعد از هر دعوا به هم قول میدیم خودمونو اصلاح کنیم ولی بعد از یه مدت دوباره همون آشه و همون کاسه. شما میگین چی کار باید بکنیم؟

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

اگر احساس می کنی دعوا و اختلافاتی که بین شما شکل میگیرد از شما انرژی مضاعف و بیهوده ای نمیگیرد و در عین حال هر بار موجب میشود تا به هم نزدیک تر و صمیمی تر شوید و تغییرات مثبتی در اخلاق و رفتار و ارتباطتان ایجاد کنید در این صورت اصرار شما برای داشتن ارتباط دوستی منطقی است. در چنین شرایطی نباید وجود اختلاف سلیقه و یا بیان نظرات متفاوت رخنه ای در رابطه شما ایجاد کند و نباید به وجود این شرایط خیلی اهمیت بدهید و در واقع از کنار این اختلافات عبور کنید.

روشن است که همه مانند هم فکر نمی کنند و بین حتی دو نفر که با هم دوست هستند هم اختلاف نظر وجود دارد ولی این به معنای این نیست که هر اختلاف نظری باید به دعوا منجر شود. به همین دلیل شاید بهتر باشد که مهارت رویارویی با نظرات مختلف را بین خودتان تمرین کنید و اینکه چطور میتوانید شکیبایی و تحملتان را افزایش بدهید. این مهارتها نه تنها برای دوستی اکنونتان بلکه برای همیشه به دردتان می خورد.

موفق باشی

t اطرافیان با دوستان من مخالفند
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
گذر ایام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *